Prevencinės priemonės „Būk atidus. Saugok save kelyje!“ rezultatai

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, siekdamas ugdyti ne tik vaikų, bet ir suaugusių sąmoningumą ir supratimą apie saugų elgesį kelyje, š. m. lapkričio 22 – gruodžio 22 d. skelbė prevencinę priemonę „Būk atidus. Saugok save kelyje“.

Vykdydami šią akciją Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai organizavo budėjimus rytais prieš pamokas prie bendrojo lavinimo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, prie šių įstaigų kaimo vietovėse, gyvenvietėse stebėjo, ar vaikai į mokyklą ateina su atšvaitais.

Vaikams, neturintiems atšvaito ar kito šviesą atspindinčio elemento, pagal galimybes, juos įteikdavo. Buvo išdalinta 570 atšvaitų vaikams ir 31 suaugusiam.

 

Taip pat kontroliavo, ar gautus atšvaitus vaikai tinkamai naudoja. Nustatyta, jog dar tik 60 % vaikų naudoja atšvaitus.

 

Vyko ir suaugusiųjų kontrolė, t. y. buvo tikrinama ar vaikai automobiliuose vežami saugiai (saugos diržų, vaikams skirtų specialiųjų sėdynių naudojimas). Nustatyta 11 atvejų, kada vaikai buvo vežami neužsisegus saugos diržo ar nenaudojo specialiųjų sėdynių.

 

Policijos pareigūnai 14 kartų apsilankė vaikų ugdymo įstaigose, kalbėjosi su mokiniais ir jų mokytojais, ypač akcentuodami visų eismo dalyvių pareigą vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus, kiekvieno eismo dalyvio atsakomybę už savo elgesį kelyje, atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui. Prašė vaikų parodyti su savimi turimą atšvaitą ar kitą šviesą atspindintį elementą.

 

Mažeikių rajono policijos komisariato informacija

 

{parasas}