„ORLEN Lietuva“ kūrens ne dyzeliną, o vandenį

Naftos perdirbimo bendrovė „ORLEN Lietuva“ viename gamybos komplekse pradėjo deginti ne dyzelinu, o vandeniu atskiestą emulsiją. Šis novatoriškas kuras Mažeikių įmonei leis sumažinti aplinkos taršą ir per dieną sutaupyti beveik 8000 Lt.

„ORLEN Lietuva“ technologai, ieškodami ekologiškesnės ir pigesnės alternatyvos naftos perdirbimo procese reikalingam kurui, sukūrė naują emulsiją, kurioje su sunkiuoju visbrekingo likučiu* vietoje dyzelino maišoma apie 10 proc. vandens.

Bandymai LK-2 komplekseįrodė, kad ši emulsija tinkama deginti krosnyse.

„Vanduo leidžia kurą degiklio fakele išpurkšti žymiai geriau ir tolygiau. Dėl didesnio degumo taip pat mažėja azoto oksidų emisija ir kietųjų dalelių kiekis dūmuose. Tai – geras, ekologiniu požiūriu palankesnis, draugiškesnis aplinkai produktas,“ – teigia bendrovės gamybos direktorius Viktoras Vasilavičiaus. Jis pažymėjo, kad naudodama naują emulsuotą kurą, gamykla per dieną sutaupo beveik 8000 Lt.

Naujojo kuro deginimas yra vienas iš „ORLEN Lietuva“ vertės kūrimo programos projektų. Kitais metais bendrovė ketina siekti šio novatoriško kuro pripažinimo didinant lietuviškos produkcijos konkurencingumą ir kokybę.

„ORLEN Lietuva“ buvo pirmoji įmonė Baltijos šalyse, kurioje 2008 m. įdiegta nepertraukiamo taršos matavimo sistema. Šis monitoringas suteikia galimybę bendrovei ir Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams kiekvieną dieną žinoti tikslų į atmosferą patenkančių teršalų kiekį.

* Visbrekingu vadinamas procesas, kurio metu perdirbamas likutinis naftos vakuuminės distiliacijos produktas – gudronas. Galutinis produktas yra klampus ir be papildomo apdorojimo ar skiedimo netinkamas naudoti kaip skystas kuras.

 

Šaltinis: orlenlietuva.lt

 

{parasas}