Nori pasivaikščioti Palangos tiltu? Paskubėk!

Šiomis dienomis palangiškiai ir kurorto svečiai turi paskutinę galimybę pasivaikščioti garsiuoju Palangos jūros tiltu. Netrukus jis bus uždarytas remontuoti ir vėl prieinamas taps tik kitų metų vasaros sezono pradžioje.

Palangos miesto savivaldybė ir jūros tilto remonto konkursą laimėjusi bendrovė „Lemminkainen Lietuva” sutartį pasirašys šiandien. Iš viso šiais darbais domėjosi 13 įmonių, tačiau konkrečių pasiūlymų pateikė tik dvi.

„Lemminkainen Lietuva” kurorto simbolį pažadėjo suremontuoti už 1 479 498 litus. Tuo tarpu bendrovė “Hidrostatyba” savo paslaugas įvertino gerokai brangiau – 2 104 647 litais.

„Planuojame, kad iki kitų metų gegužės vidurio ar birželio pradžios visi darbai bus atlikti ir tiltas vėl taps atviras palangiškiams ir poilsiautojams. Aišku, jei nenutiks koks nors force majeure – užklups didžiuliai šalčiai ar siaus audros”, – sakė Palangos meras Vytautas Stalmokas.

Kurorto savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo teigimu, 1997 metais pastatytas 484 metrų ilgio tiltas (iki tol buvę mediniai poliai pakeisti gelžbetoniniais) per visą šį laikotarpį sulaukė tik kosmetinio remonto, tad dabar yra labai blogos būklės.

Tiltą gadino ne tik Baltijos jūros vanduo ir vėjai. Prieš dešimtmetį jo jūrinę dalį suniokojo ir atsitrenkęs laivas.

„Dėl taupumo buvo naudota pušis, ji paprasčiausiai supuvo. Dabar bus naudojama daug kietesnė – maumedžio mediena, tad tiltas turėtų laikyti gerokai ilgiau, net apie 25 metus”, – vylėsi V.Kuznecovas.

Remontuojant bus keičiamos pasenusios medinės ir metalinės konstrukcijos, esami poliai išliks. Metalinės žvejų aikštelės konstrukcijos bus pakeistos cinkuotu metalu, atnaujintos prieplaukos, įrengtas naujas apšvietimas.

Kol vyks remonto darbai, tiltas bus uždarytas. Jei rekonstrukcija bus atlikta pagal grafiką, prieš kitų metų vasarą palangiškiai švęs dvigubą šventę – ne tik tradicinę vasaros sezono pradžią, bet ir tilto atidarymą.

Darius ČIUŽAUSKAS

 

{balsas2}