Seimas svarstys galimybę bausti už homoseksualių santykių „viešą propagavimą“

Seimas penktadienį po pateikimo pritarė „tvarkiečio“ Petro Gražulio pateiktai pataisai, kuri numato baudas už viešą homoseksualių santykių propagavimą.

Už Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) projektą, kuriuo už viešą homoseksualių santykių propagavimą siūloma skirti nuo 2 iki 10 tūkst. litų baudas, balsavo 31 Seimo narys, prieš buvo 7, susilaikė 21.

Už pataisą vieningai balsavo opozicinės Darbo, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Krikščionių partijos frakcijų atstovai, taip pat už jas pasisakė po kelis konservatorius ir socialdemokratus.

Vieningai prieš pataisą balsavo Liberalų sąjūdžio frakcija, taip pat didžioji dalis konservatorių.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Henrikas Mickevičius BNS sakė tokį Seimo narių sprendimą vertinantis neigiamai.

„Be abejo, vertinu neigiamai, nes neaišku juridinės technikos požiūriu, kas yra homoseksualių santykių propaganda, ji kur nors apibrėžta ar ne. Abejoju“, – tvirtino H.Mickevičius.

Jis sakė tikintis, kad pataisa vis dėlto nebus priimta, nes ji ne tik yra neaiški, bet ir rodo valstybės provincialumą.

„Taigi praktiškai šituo požiūriu įstatymas yra labai blogas ir iš esmės tai rodo mūsų provincialų mąstymą, mūsų nenorą suprasti, kad homoseksualios orientacijos žmonės turi tokias pačias teises, kaip ir visi kiti“, – kalbėjo Žmogaus teisių stebėjimo instituto vadovas.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}