Keliaujantis kino autobusas aplankys Mažeikius

Lapkričio 18 d. į Mažeikius atvyks keliaujantis kino autobusas bei jo komanda. Mažeikių kultūros centre (Naftininkų g. 11) edukacinis projektas vaikams ir jaunimui „Kino Busas“ nemokamai rodys filmus ir pasakos apie kino meną. Vaikams seansas vyks nuo 14.00 val., o vyresniems – nuo 16.00 val.

 

 Jauniausiems žiūrovams bus parodytas danų pilnametražis animacinis filmas „Bjaurusis ančiukas ir aš“. Tai šiuolaikiška ir išradinga Hanso Christiano Anderseno pasakos apie bjaurųjį ančiuką, pavirstantį nuostabia gulbe, adaptacija. Šįkart pagrindinis istorijos veikėjas – apsukrus miesto graužikas, kuris, vos išvydęs išsiritusį bjaurios išvaizdos ančiuką, nusprendžia tapti jo tėčiu ir iš jo užsidirbti nemenką pinigų sumelę.

 

Sukurpiamas įspūdingas planas, tačiau net ir kruopščiausiai apgalvotiems planams ne visada lemta išsipildyti. Prasideda neįtikėtini žiurkės ir ančiuko nuotykiai, kupini pavojų, juoko ir svarbių gyvenimiškų pamokų. Filmas skirtas vaikams nuo 6 metų ir visai šeimai.

Jaunimui skirtą programą sudarys naujausi lietuviški trumpametražiai filmai. Tai trijų jaunų režisierių Dovilės Šarutytės, Linos Lužytės ir Marat Sargsyan darbai, ypač palankiai įvertinti kritikų ir žiūrovų bei apdovanoti jau ne viename tarptautiniame kino festivalyje.

 

Jaunųjų režisierių sukurti filmai bus įdomūs ne tik vyresnių klasių moksleiviams, bet ir kitiems kinu besidomintiems žiūrovams.

Dovilės Šarutytės filmo „Aš tave žinau“ centre – paauglės išgyvenimai, padedantys atsakyti į svarbius klausimus šiame gyvenimo etape. Pagrindinė veikėja Uršulė – penkiolikametė mergina, kuriai darosi ankšta savo kambaryje, savo kieme, savo mokykloje, savyje. Ji įsimyli, nusivilia, praregi. Kaip reikia gyventi, kaip elgtis vienoj ar kitoj situacijoj, kas yra teisinga?

 

Pagrindinį vaidmenį  filme atlieka penkiolikmetė Julija Steponaitytė. Pasak D. Šarutytės, filmas prisiliečia prie jaunimo problemų – tai ir karšti nesumeluoti jausmai, ir aštrios reakcijos, ir nenugludinti kampai. Dovilės Šarutytės filmas “Aš tave žinau” buvo pripažintas geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu 2010 metais ir gavo Sidabrinės Gervės apdovanojimą.

 

Lietuvoje gyvenantis armėnas Marat Sargsyan filme „Lernavan“ pasakoja apie tėvynės, kurios, tokios, kokią kadaise pažinojai, jau nebėra, paieškas. Šio filmo centre – tėvas su sūnumi, ieškantys tėvo gimtinės „Lernavan“. „Tokios vietos nėra“ – skamba negailestingas atsakymas, tačiau  autobusas, kuriuo keliauja tik jie, nuveža į keistą vietą, kur nėra nei namų, nei žmonių, nei gamtos, nei žemės… stovi tik balti – kaip baltas dar neprirašytas lapas – kalnai.

 

Filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Vytautas Šapranauskas, buvo pripažintas geriausiu  „Vilniaus kino šortų“ vaidybiniu filmu 2009 metais.

Paskutinis programos jaunimui filmas “Jau puiku, tik dar šiek tiek…”. Tai filmas kupinas tragikomiškų situacijų. Režisierė Lina Lužytė sako, kad savo filmu bandė su ironija pažvelgti ir į save pačią, ir į lietuvius, išsilaisvinusius iš Sovietų Sąjungos glėbio ir iškart puolusius į kitą – Vakarų – glėbį. ,,Nors filmas vaizduoja senesnius laikus (1992 m.), iš tiesų jis kalba apie šią dieną“, – sako L. Lužytė.

 

Filmo istorija prasideda vienoje iš Vilniaus gamyklų, kurios darbuotojai traukia burtus. Laimėtojas galės įsigyti importinį šaldytuvą. Šaldytuvo nori visi, bet labiausiai – Danguolė. Šaldytuvo Danguolė, aišku, nelaimi, dar skaudžiau – jis atitenka jos kaimynei. Visgi filmo herojė nelieka tuščiomis. Ji ištraukia „paslaptingąjį” prizą. Taip staiga ir netikėtai gamyklos darbuotoja Danguolė tampa savotiška Lietuvos ambasadore… Filme vaidina Gabija Ryškuvienė, Rimantė Valiukaitė, Andrius Paulavičius.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}