Šeštadieniui knygynas „Pegasas“ rekomenduoja Liutauro Degėsio knygą „Prisiminimų prisiminimai“

Rinkinio esė – tai ironiški ir kritiški pamąstymai apie gyvenimą, žmonių santykius, pasaulio paradoksus. Ironiškas autoriaus žvilgsnis į kasdienybę, mūsų pačių susikurtus standartus, verčia nusišypsoti.

Kad ir kokie būtume įtikėję savo neklystamomis tiesomis, visada rasime galimybę suabejoti savo įpročiais – nesvarbu, praktiniais ar moraliniais.

Autorius stengiasi sutrikdyti jaukią skaitytojo minčių tėkmę ir provokuojamai perspėja: pakeitęs požiūrį į kokią nors nereikšmingą smulkmeną, gali sugriauti visatą arba pasikeisti ir pats. Tavo valia, ar ryšiesi tai pabandyti.

 

Juk gerai pagalvojus, gyvenimas pilnas ne tik matomų ir akivaizdžių pavojų. Žudo ne vien rūkymas. Kaip sako vienas populiaraus filmo herojus, kraujagysles labai gadina sūris – jis smarkiai padidina cholesterolio kiekį kraujyje.

 

Todėl ne tik ant cigarečių, bet ir ant sūrio reikėtų rašyti: sūris žudo. Meilė žudo, o mokslai atima sveikatą. Nuo sportavimo dyla sąnariai, trūkinėja sausgyslės, lūžta kaulai ir ištinka infarktai…

O pavojingiausi yra nepavojingo gyvenimo pavojai, deja, beveik nematomi, nes jie lyg ir neatsitinka, neištinka.

Liutauras Degėsys

 

Dalyvauk konkurse! Iki Spalio 25 dienos, pirmadienio, rašyk komentarų skiltyje, ką tau reiškia knyga, ir laimėk knygą iš mūsų prizų fondo. Būtina nurodyti elektroninio pašto adresą. 

 

Sėkmės!

 

{pegasas2}