Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė“ ir Ukrinų pagrindinė mokykla – tarp gražiausiai tvarkomų švietimo įstaigų šalyje

Spalio 20 d. sukako  dešimt metų, kai buvo pasirašyta Europos kraštovaizdžio konvencija. Ta proga LR Aplinkos ministerija surengė seminarą, kuriame dalyvavo Švietimo skyriaus specialistės Ana Kelpšienė ir Nijolė Zakalskienė, lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė Asta Samoškienė ir Ukrinų pagrindinės mokyklos direktorė Vanda Staškuvienė.

Seminare aptartos Europos kraštovaizdžio konvencijos įgyvendinimo Lietuvoje problemos ir galimybės. Taip pat kalbėta apie poreikį stiprinti mūsų visuomenės paskatas saugoti ir kurti kraštovaizdį, apie jaunosios kartos ugdymo šiuo požiūriu svarbą.

 

 

Viena iš paveikių priemonių, skatinančių rūpintis kraštovaizdžiu, – jo vertinimo konkursai. Šalyje ką tik baigėsi Aplinkos bei Švietimo ir mokslo ministerijų surengta geriausiai tvarkomų vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūra-konkursas.

 

Šio konkurso tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad vaikų švietimo įstaigų teritorijos turi būti naudojamos pagal vaikų ir pedagogų poreikius, kraštovaizdžio pobūdį, džiuginti sutvarkytais želdiniais, poilsio zonomis, statiniais, sporto aikštynais, išsiskirti savitais kraštovaizdžio tvarkymo sprendimais.

 

Itin svarbu, kad tvarkant teritoriją ir kuriant kraštovaizdį dalyvautų vaikai ir jaunimas.  

 

Konferencijos dalyviai aptarė konkurso rezultatus ir pagerbė nugalėtojus.

 

Konkursas vyko dviem etapais. Pirmiausia geriausiai tvarkomas vaikų švietimo įstaigų teritorijas išrinko konkurse dalyvavusios 37 šalies savivaldybės. Mažeikių rajono savivaldybėje nugalėtojais tapo lopšelis-darželis „Bitutė“ ir Ukrinų pagrindinė mokykla.

 

Šių įstaigų teritorijas antrojo etapo metu vertino iš Aplinkos bei Švietimo ir mokslo ministerijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos ir Lietuvai pagražinti draugijos atstovų sudaryta komisija.

 

Šių metų rugsėjo 28 d. ji lankėsi mūsų savivaldybės švietimo įstaigose, bendravo su jų vadovais, mokytojais ir vaikais.

 

Komisija išrinko 10 gražiausių ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir 10 bendrojo lavinimo mokyklų teritorijų – po vieną nugalėtoją kiekviename regione. Tarp Telšių regiono ikimokyklinio ugdymo įstaigų nugalėtojų pateko Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė“, tarp bendrojo lavinimo mokyklų – Ukrinų pagrindinė mokykla.
Lopšelis-darželis „Bitutė“ pateko į geriausiai tvarkomų vaikų švietimo įstaigų teritorijų šešetuką Lietuvoje ir buvo apdovanotas LR Aplinkos ministerijos specialiuoju prizu.

 

Konkurso laimėtojams atminimo lentas, padėkas ir dovanas įteikė Aplinkos ministerijos  viceministras Arūnas Remigijus Zabulėnas.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius. 

 

{parasas}