Oficialus „ORLEN Lietuvos“ vadovo komentaras dėl pranešimų žiniasklaidoje apie Bendrovės akcijų pardavimą

Žiniasklaidoje pasirodžiusi įvairiai informaciją apie galimą AB „ORLEN Lietuva“ pardavimą, įmonės vadovas oficialiai kreipėsi į žiniasklaidą su tokiu komentaru:

„PKN ORLEN nuo pat atsiradimo Lietuvoje rimtai žiūrėjo į savo investiciją. Koncernas į Lietuvos naftos perdirbimo produktų gamyklos modernizaciją investavo daugiau nei 3,5 mlrd. JAV dol.  Šiandien gamykla Mažeikiuose yra nepalyginamai modernesnė ir geriau valdoma nei prieš 4 metus.

 

Būtina pažymėti, kad nepaisant sunkios pasaulinės finansų krizės, kuri palietė ir PKN ORLEN, koncernas įvykdė įsipareigojimus dėl likusių „ORLEN Lietuva“ akcijų išpirkimo iš Lietuvos vyriausybės, kas buvo piniginė injekcija Lietuvos biudžetui, nors ir neigiamai atsiliepė ORLEN-o rezultatams.

 

Šiuo metu naftos perdirbimo bendrovę Mažeikiuose Lenkijos savininkas laiko svarbia PKN ORLEN kapitalo grupės dalimi. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad „ORLEN Lietuva“ savininkas PKN ORLEN yra vertybinių popierių biržoje listinguojama bendrovė. Akcininkai tikisi efektyvaus įmonės vertės kūrimo, tuo tarpu dabar investicija į „ORLEN Lietuva“ mažina PKN ORLEN vertę.

 

Logistika yra svarbiausias faktorius siekiant pagerinti „ORLEN Lietuva“ pelningumą. Tuo tarpu jau trejus su puse metų nebuvo priimtas nė vienas bendrovei „ORLEN Lietuva“ naudingas sprendimas, o vietoj jų sulaukta daugybė nenaudingų, didžiausios Lietuvoje bendrovės rentabilumą mažinančių sprendimų.

 

Atsižvelgdama į „ORLEN Lietuva“ rentabilumo problemas bei į tai, kad ši bendrovė yra svarbus Lietuvos ūkio subjektas, PKN ORLEN valdyba pavedė tarptautiniam investicijų bankui „Nomura“ įvertinti visus galimus šios investicijos ateities scenarijus – nuo PKN ORLEN investicijų išsaugojimo Lietuvoje iki visų „ORLEN Lietuva“ akcijų pardavimo.

 

Visais klausimais, susijusiais su PKN ORLEN sprendimais dėl „ORLEN Lietuva“, prašome kreiptis į Varšuvą. Galiu patvirtinti tik viena, kad šiuo metu pirmenybė neteikiama nė vienam iš scenarijų.“

 

ŠALTINIS: orlenlietuva.lt

{parasas}