Žaibo iškrovą patyrusiai mažeikiškei pasveikti trukdo … lietuviški įstatymai

Prieš mėnesį jauną mažeikiškę nutrenkęs žaibas, beveik visam mėnesiui merginą buvo nugramzdinęs į komą. Pasak merginos draugo, Rima (merginos vardas) gana sparčiai sveiko pirmąją savaitę, tačiau vėliau prasidėjo plaučių uždegimas. Laimei, – jį pavyko įveikti. Mergina šios savaitės pradžioje iš Intensyviosios terapijos skyriaus buvo perkelta į Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių, tačiau gydytojai sako, kad mažeikiškei ligoninėje dar reikės praleisti apie tris mėnesius.

 

Pasirodo, kad tai tik didelių vargų pradžia, nes valdžios sukurta absurdiška tvarka, po komos sveikstančią merginą, ragina susimokėti privalomąjį sveikatos draudimą, nes priešingu atveju, visas gydimo išlaidas privalės padengti iš savo kišenės.

 

Kaip teigė merginą slaugantis draugas, dieną prieš nelaimę, Rima savo noru išėjo iš darbo, nes ketino kartu išvažiuoti dirbti į Norvegiją, todėl dabar susidariusi situaciją gąsdina ir neramina merginos artimuosius. Gydimas ligoninėje nėra pigus, o tiek pinigų neturi nei Rimos draugas, nei jos artimieji.

 

Kaip skelbia laikraštis „KLAIPĖDA“, R. Kiaulakytė socialiai drausta bus iki rugpjūčio 31 dienos, tačiau iki to laiko, mergina tikrai nepasveiks, todėl jai būtina registruotis darbo biržoje. Jei ne, reikės toliau savanoriškai mokėti privalomąjį sveikatos draudimą, tačiau kaip teigia Mažeikių darbo biržos direktorės pavaduotoja Rita Jurkūnienė, Darbo biržoje registruojami tik darbingi darbingo amžiaus žmonės, o tokios būklės mergina kaip Rima, oficialiai bedarbe galėtų tapti tik po reabilitacijos ir jei jai nebūtų nustatytas nedarbingumo lygis. Tačiau darbingumo lygis negali būti vertinamas tol, kol nebaigtas gydymas ir reabilitacija.

 

Vadinasi, 23 metų mažeikiškė šiuo metu negali būti nei bedarbė, nei neįgali, nes neatitinka nei vieno socialinio statuso. Visi gūžčioja pečiais, nes nieko negali padaryti – tokia yra tvarka, ir tokie yra lietuviški įstatymai.

 

Žmonės, kurie neliko abejingi jaunos merginos nelaimei ir nori jai padėti, gali pervesti pinigus merginos gydymui į jos mamos Irenos Kiaulakienės banko sąskaitą.

Sąskaitos numeris: LT 40 7300 0100 3262 2966, „Swedbank”, tačiau reiktų pažymėti, kad suaukojus daugiau kaip 8 tūkst. litų, ši suma automatiškai bus apmokestinama.

 

Rimos artimieji tikisi, kad ši suma nebus viršyta ir taip pavyks išvengti nesusipratimų su Mokesčių inspekcija, o gerų žmonių suaukoti pinigai padės į gyvenimą grįžti jaunai merginai.

 

ŠALTINIS: laikraštis „KLAIPĖDA“

{parasas}