Plateliuose – unikali galerija po vandeniu

„Nardymo akademija“ rugpjūčio 14-15 d. narus kviečia į Platelius, narų vasaros stovyklą „Aqualangas“, kurios metu bus atidaryta pirmoji ir unikali galerija po vandeniu. „Aqualangas“ – tai povandeninė erdvė Platelių ežere, kurioje įkurta tikra galerija. Nuotraukos, atspausdintos ir paruoštos specialia technika, panardinamos po vandeniu. Galerijos lankytojai – žmonės nardantys Platelių ežere.

Projektui įsibėgėjus „Aqualango“ koordinatoriai planuoja kviesti įvairius menininkus, kurie sutiktų eksponuoti vitražo, tapybos, skulptūros darbus. Bendradarbiaujant su jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis ketinama organizuoti tarptautinius jaunimo mainus, stovyklas, plenerus ekologijos, meno temomis. Projektų metu sukurti jaunų žmonių darbai taptų galerijos dalimi.

 

„Aqualango“ galerijos sumanytojas, „Nardymo akademijos“ vadovas ir instruktorius Andrius Albrikas sako, kad idėja įkurti tokią galeriją po vandeniu kilusi jau seniai.

„Teko kalbėtis su daugeliu žmonių – kolegomis, IT specialistais, projektų koordinatoriais, dizaineriais, žurnalistais ir menininkais. Visi palaikė šią idėją. Jai įgyvendinti reikėjo tik laiko. Dabar tai – gerai apgalvotas ir įvairiapusiškas projektas“, – teigia Andrius.

 

Nardymo akademija, bendradarbiaudama su Žemaitijos nacionaliniu parku, nevyriausybinėmis organizacijomis bei menininkais ketina plėsti gerbėjų ratą bei veiklos sritis.

„Tai tik pradžia. Planuojame sukurti ir mobilias galerijas, kurias galėtumėme gabenti iš vienų ežerų į kitus, rengti tarptautines stovyklas, kurti povandeninę fotostudiją. Manau „Aqualango“ veiklose save atrasti galės kiekvienas, bent kiek besidomintis menu ar nardymu“, – mano Andrius.

 

Projekto „Aqualangas“ koordinatoriai džiaugiasi, kad galerijos atidarymo proga savo darbus sutiko eksponuoti garsus fotografas. Povandeninę galeriją sudarys dvi parodos: povandeninės fotografijos profesionalo Sauliaus Kirvelos paroda ir Nardymo akademijos instruktoriaus, „Aqualango“ idėjos autoriaus Andriaus Albriko mėgėjiškų fotografijų paroda.

Iš viso pirmojoje parodoje bus eksponuojama per 20 darbų, kuriuos pirmieji išvysti galės narų vasaros stovyklos „Aąualangas“ dalyviai. Rugpjūčio 14 d. 12 val. oficialiai bus atidaryta povandeninė galerija, kuri veiks iki rugsėjo vidurio.

 

{alfa2}