Garsioji pedofilijos byla atidėta iki rudens

verdiktas

Panevėžio miesto apylinkės teismas vadinamosios Kauno pedofilijos bylos nagrinėjimą atidėjo iki spalio mėnesio, kol bus išspręstas žuvusiojo Andriaus Ūso teisių ir pareigų perėmimas. Pirmadienį laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas sakė, kad pedofilija įtariamo A. Ūso byla bus nagrinėjama ir toliau, jeigu to pageidaus jo artimieji. Artimieji tai panoro padaryti.

 

 

„Posėdžio metu buvo gautas prašymas toliau nagrinėti baudžiamąją bylą ir jos nenutraukti, siekiant reabilituoti kaltinamąjį asmenį, tačiau spręst šio klausimo nebuvo galima, kadangi nėra aiškus A. Ūso materialinių ir procesinių teisių perėmėjas. Dėl to nebuvo galima spręsti, ar asmuo, pateikęs prašymą, turėjo procesinę teisę jį pateikti”, – sakė laikinai teismo atstovo spaudai pareigas einantis Gintaras Aleknavičius.

 

Jis nurodė, kad kol kas byloje nėra duomenų, kad įpėdiniai būtų priėmę A. Ūso palikimą. Kol neperimtos mirusiojo asmens materialinės teisės ir pareigos, negalima perimti ir jo procesinių teisių. Prie bylos ketinama sugrįžti spalio 7 dieną.

 

A. Ūso bylą teismas turėjo pradėti nagrinėti dar gegužės 26-ąją, bet, susirgus A. Ūso advokatei Loretai Kraujutaitienei, teismo posėdis buvo nukeltas kelioms savaitėms.

 

{balsas2}