Senstantis kūnas – spąstai septynerių metų mergaitei

Mažosios Ashanti kūnas  sensta aštuonis kartus greičiau nei normalių vaikų. Ashanti Elliott Smith (7 m.) yra viena iš dviejų vaikų Didžiojoje Britanijoje, kurie serga labai reta senėjimo procesą lemiančia liga, vadinama Hutchinsono Gilfordo sindromu. Guvi mergaitė yra tiesiog įkalinta senstančiame kūne.

 

Medikai sako, kad mergaitės senėjimo procesas yra aštuonis kartus spartesnis nei kitų vaikų. Phoebe Smith, Ashanti mama, deda daug vilčių į naujausius medicininius medikamentus ir tyrimus, kurie galėtų pagelbėti dukrai ir sulėtintų nesustabdomą kūno senėjimo procesą. Ji sakė, kad, kai gimė Ashanti, ji buvo normalus, puikus vaikas.

 

Visos bėdos prasidėjo, kai ji sulaukė vienerių. Prasidėjo tyrimai, kurie, deja, atsakymo nedavė:

„Mes žinojome, kad kažkas yra ne taip, bet nesugebėjome suprasti kas, – sakė Phoebe Smith – Tik vėliau po begalės tyrimų paaiškėjo, kad tai itin reta liga, vadinama Hutchinsono Gilfordo sindromu.“

 

Hutchinsono Gilfordo sindromas – retas genetinis sutrikimas, kurio simptomai pasireiškia greitu kūno senėjimu ypač jauname žmogaus amžiuje.

 

Vienas kūdikis iš aštuonių milijonų naujagimių serga šia genetine liga. Statistiniais duomenimis, sergantys šia liga vidutiniškai sulaukia 13 metų, rečiau – 20, labai retai pavyksta sulaukti 30 ar 40 metų. Mokslininkai domisi šiuo retu genetiniu sutrikimu ir mano, kad tai yra raktas į žmogaus senėjimo mįslės įminimą.

 

Phoebe Smith nepraranda vilčių išgelbėti Ashanti ir ateityje tikisi organizuoti dukros vestuvių pokylį.

 

{alfa2}