Kauno gatvėmis, maždaug mėnesį, ropojo įspūdinga, metro ilgio pieniškoji gyvatė

Į vieną Kauno vaistinę pirmadienį įsliuogusi juodai raudona, metro ilgio gyvatė, siaubingai išgąsdino vaistinės darbuotoją. Spėjama, kad gyvatė po miestą galėjo ropinėti maždaug mėnesį. Kaip pasakojo įvykio liudininkai, „Camelia“ vaistinės pardavėjos, pirkėjų salėje ant grindų, pastebėjo judant kažką gyvą. Geriau įsižiūrėjusios moterys pamatė apie metro ilgio gyvatę, kuri netrukus pasislėpė.

Vaistininkės puolė kviesti pagalbą. Vienas iš pirkėjų, kuris paėmęs iš greta esančios „Maximos“ kartoninę dėžę, galiausiai išviliojo ir sugavo roplį. Saugiai radinį padėjusios moterys iškvietė Gyvūnų priežiūros centro specialistus. Šie paėmė gyvatę ir išvežė į Lietuvos zoologijos sodą.

 

Iš pradžių buvo kalbama, kad gyvatė paspruko iš Zoologijos sodo terariumo ir, kad ji yra labai pavojinga, –  pakanka vos vieno gyvatės įgėlimo ir mirtis neišvengiama. Tačiau šias kalbas Zoologijos sodo specialistai kategoriškai paneigė.

 

„Iš mūsų terariumo tikrai gyvatė nepaspruko, o į vaistinę užsukusi gyvatė tikrai nėra pavojinga, tik tokia atrodo,“ – tvirtino vyresnioji herpetologė Alma Pikūnienė.

„Ji vadinama pieniškąja gyvate, labiausiai paplitusi Amerikoje. Yra išvesta nemažai veislių ir išgauta įvairių spalvinių variacijų. Šios gyvatės savybė – imituoti nuodingą gyvatę, todėl žmonės maišo ir palaiko ją nuodinga. Šitaip ji elgiasi norėdama išgyventi ir apsisaugoti nuo natūralių priešų. Tuo tarpu Indonezijos miškuose yra paplitusi nuodinga, šių gyvačių rūšis“, – pasakojo specialistė.

 

Kaune klaidžiojusi pieniškoji gyvatė jau subrendusi.

„Mes spėjame, jog ji pabėgo nuo šeimininko. Šias gyvates paprastai žmonės laiko namuose kaip dekoratyvinį gyvūną, nes ji labai įspūdingos išvaizdos“, – pridūrė herpetologė, kuri apžiūrėjusi rastą gyvatę, pareiškė, jog roplys prižiūrėtas ir sotus.

 

„Galbūt ji pabėgusi prieš mėnesį. Dabar orai šilti, drėgni, tai gyvatė galėjo klaidžioti kurį laiką po miestą. Kadangi dabar graužikų pilna visur, tai maisto jai netrūko. Ji gana ilgą laiką galėjo išbūti krūmuose, rūsiuose“, – pasakojo A.Pikūnienė. Pasak jos, rastoji gyvatė nėra labai baikšti. „Matyti, kad gana dažnai ji buvo imama ant rankų“, – pridūrė specialistė.

 

Pieniškoji gyvatė, norėdama atbaidyti priešą, susiraito tam tikra poza, imituoja puolimo judesius.

 

{diena2}