Reikalaujama daugiau lėšų skirti vietinės reikšmės keliams prižiūrėti

Šiandien, birželio 4 d., Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romualdas Sakalauskas ir Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa dalyvavo Skuode vykusiame seminare „Vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros gerinimo problemos ir perspektyvos“.

Seminarą organizavo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Skuodo rajono savivaldybės administracija.

 

Išklausius seminaro dalyvių pasisakymus, pastabas, pasiūlymus, konstatuota, kad vietinės reikšmės kelių būklė yra nepatenkinama. Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, skirtų vietinės reikšmės kelių tinklui prižiūrėti ir vystyti, nepakanka. Savivaldybių tarybos skiria menką savo biudžetų dalį keliams prižiūrėti.

 

Esant tokiam finansavimui, iškyla grėsmė, kad po 20 metų kaimo keliai gali tapti neprižiūrimi. Savivaldybės jau dabar negali užtikrinti šiuolaikinių visuomenės ir verslo struktūrų poreikių.

 

Nutarta siūlyti savivaldybių administracijų direktoriams siekti, kad savivaldybių administracijose dirbtų specialistas – kelių statybinio profilio inžinierius, analizuosiantis vietinių kelių techninę būklę, jų plėtros poreikius, nustatysiantis šių kelių tvarkymo prioritetus, kelių priežiūros ir plėtros darbus.

 

Prašyti Lietuvos savivaldybių asociaciją kreiptis į LR Vyriausybę ieškoti galimybių užtikrinti Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo apimčių išlaikymą, padidinti programos lėšų dalį vietinės reikšmės keliams prižiūrėti ir plėsti.
Savivaldybių administracijų direktoriai raginami kreiptis į savivaldybių tarybas dėl savivaldybės biudžeto lėšų skyrimo vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrai užtikrinti.

 

Taip pat savivaldybių administracijų direktoriams siūloma atkreipti dėmesį į susisiekimo komunikacijų specialiųjų programų rengimą, vietinės reikšmės kelių ir gatvių techninę inventorizaciją ir teisinę registraciją. Šiuos darbus laikyti prioritetinės svarbos darbais.

 

{mazeikiai}

{parasas}