Leiskite kojoms pailsėti

Nors žmogaus kojos tarsi nenuilstamos darbininkės, nešioja visą žmogaus svorį, besirūpindami visu kūnu, dauguma kojas paprasčiausiai pamiršta. Todėl po darbo dienos jos atrodo lyg švininės, ant pėdų atsiranda nuospaudos, įauga nagas, išsikreivina pirštai, susausėja padų bei kulnų oda, susergama grybelinėmis ligomis.

Kasdienis kojų plovimas su muilu turi tapti natūraliu kiekvieno poreikiu. Jeigu kulno srityje atsiranda suragėjusio odos sluoksnio, šią vietą reikia reguliariai trinti pemza ar kitokiais trinčiais – taip išvengiama sutrūkinėjusios, skausmingos kulno odos. Suragėjęs odos sluoksnis lengviau nusitrina kojas 10-15 minučių palaikius šiltame muiluotame vandenyje, į kurį dar galima įberti šiek tiek sodos.

 

Kiekvieną kartą nusiplovus kojas, būtina jas patepti kojų kremu su karbamidu ir pieno rūgštimi (pvz., “Helosan”). Kremas minkština kojų odos sukietėjimus ir neleidžia odai prarasti drėgmės, veikia antiseptiškai, pagerina įtrūkusių žaizdelių gijimą ir dėl antiseptinio poveikio efektyviai mažina nemalonų kojų prakaito kvapą.

 

Jei kojos prakaituoja, po vonelių sausai nušluostytas tinka ištrinti praskiesto acto tirpalu ir patepti maitinamuoju kremu su karbamidu, kuris mažina nemalonų kojų prakaito kvapą.

 

Dėl nepatogios avalynės, atsiranda pėdų nuospaudos, susidarančios tose vietose, kur oda nuolatos dirginama – nuo dirginimo trynimo vietoje gemalinis sluoksnis pradeda gaminti daugiau ląstelių, raginis sluoksnis sustorėja ir dėl nuolatinio spaudimo negalėdamas plėstis į išorę auga gilyn spausdamas nervų galūnėles ir sukeldamas skausmą.

 

Gydant nuospaudas, pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą avalynę, kad nuospauda daugiau nebūtų spaudžiama: avalynė turėtų būti 10-15 mm ilgesnė už pėdą, tad perkant batus reikėtų atkreipti dėmesį, kad didysis kojos pirštas nesiremtų į bato smaigalį. Iš viršaus batas taip pat neturėtų spausti pėdos ar pirštų, nes tai sutrikdo jų kraujotaką.

 

Pavargusias kojas reikia nuolat mankštinti:

    * pasistiebkite taip, kad kulnas nuo žemės pakiltų apie 1 cm ir staigiai nuleiskite. Pratimą pakartokite 20 kartų;

    * sulenkę kojų pirštus į pėdų vidų po sekundės staigiai išrieskite į išorę. Pratimą pakartokite keletą kartų per dieną;

    * atsisėdę uždėkite koją ant kojos ir viena ranka laikykite pėdą ties jos viduriu, o kita tempkite kojos pirštus į viršų. Taip padarykite keletą kartų;

    * kojas galima masažuoti šiurkščiu rankšluosčiu, o kelius bei klubus masažuojant trinti švelnesniais judesiais. Po to kojas patepkite maitinamuoju kremu;

    * vietoj rankšluosčio masažui galima naudoti šiurkštesnę kempinę ar šepetį minkštesniais šeriais, kad masažo metu nebūtų pažeista oda;

    * ne blogiau nei masažas, kojoms naudingas vaikščiojimas basomis.

 

ŠALTINIS: Lietuvos sveikata

{parasas}