V. Džiugelis: „Greitai Mažeikiai panašės į didelę statybų aikštelę“

Kaip praneša Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius, Mažeikių rajono savivaldybės vicemero Vytauto Mažeikio iniciatyva, vakar, gegužės 12 d., vyko Savivaldybės vadovų, specialistų ir įmonių, eksploatuojančių požemines komunikacijas, atstovų pasitarimas.
Meras Vilhelmas Džiugelis priminė, kad gana greitai Mažeikiai panašės į didelę statybų aikštelę.

„Visi, tam tikslui reikalingi namų darbai padaryti, todėl kitąmet Mažeikiai rudenį turėtų pasitikti labai išgražėję. Todėl nuogąstaujame, kad dėl požeminių komunikacijų gedimų įmonės išraus sutvarkytas erdves. Mažeikiškiai mūsų nesuprastų“, – sakė meras.

 

Vicemero V. Mažeikio nuomone, reikia atsikratyti tarybinių laikų palikimo, kai tik sutvarkytų gatvių asfaltas būdavo ardomas dėl kokio kabelio nutiesimo.

„Esu įsitikinęs, kad, vykdant tokius didelius projektus, būtina kviesti panašaus pobūdžio pasitarimus. Taip vadinamieji „kurmiai“ turi būti supažindinami ne tik su jau vykdyti pradedamais projektais, bet ir su tais, kurie numatyti perspektyvoje. Privalome saugoti savo miestą, rūpintis juo. Ypač turėtų sukrusti internetinį ryšį teikiančios įmonės, nes priimtas sprendimas nuo stogų nuimti tuos kabelių voratinklius“, – kalbėjo V. Mažeikis.

 

Vicemerui pritarė VST AB Mažeikių skyriaus viršininko pavaduotojas Juozas Kungys bei TEO LT AB Tinklo resursų ir statybos skyriaus vadovas Alfonsas Kuodys. Anot jų, įmonės gerokai iš anksto turi žinoti apie Savivaldybės planuojamus vykdyti projektus, nes tinklams statyti ar remontuoti reikalingos didelės lėšos, kurias iš anksto reikia numatyti įmonių biudžetuose.

 

Susirinkusiems buvo pristatyti Laisvės gatvės rekonstrukcijos, Žemaitijos gatvės viešųjų erdvių sutvarkymo bei vandentvarkos projektai.

UAB „Šiaulių ryšių objektų statyba“ direktoriaus pavaduotojas Gražvydas Kilčiauskas supažindino su vandentvarkos projektu, kuris pradedamas vykdyti jau kitą savaitę ir apims beveik visą Senamiestį. G. Kilčiauskas žadėjo, kad dėl vandentvarkos darbų vairuotojai neturėtų patirti didelių nepatogumų.

 

Projekto „Laisvės gatvės dalies viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ koordinatorius, Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa informavo, kad prieš metus projektas suderintas su visomis įmonėms.  Laisvės gatvės dalies (nuo Vilniaus gatvės iki Laisvės g./Viekšnių g./M. Daukšos g./Geležinkelio g. sankryžos) rekonstrukcijos darbai pradedami šią vasarą. Viskas bus rekonstruojama – nuo vienos gatvės pastato sienos iki kitos gatvės pastato sienos. Gatvės važiuojamoji dalis neturėtų būti uždaroma ilgesniam laikui – bus siekiama nesudaryti kliūčių privažiuoti prie Laisvės gatvėje esančių pastatų.

 

Pastarajam projektui analogiško projekto „Žemaitijos gatvės kompleksinis sutvarkymas“ koordinatorius, Statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas akcentavo, kad šios gatvės važiuojamoji dalis yra sutvarkyta – šiemet pradedami viešųjų erdvių sutvarkymo darbai. Bus keičiami šaligatviai, dviračių takai, apželdinimas, renovuojamas vandentiekis bei nuotekų šuliniai, apšvietimas, mažoji architektūra.

 

„Šiame ruože Mažeikių šilumos tinklai turi būti sutvarkę savo trasas“, – įspėjo vedėjas. Nutarta tokio pobūdžio pasitarimus organizuoti reguliariai.

 

{parasas}