D.Maskoliūnas atleistas iš „Žalgirio“

Vladimiro Romanovo sugalvotas šou tęsiasi. Darius Maskoliūnas atleistas iš „Žalgirio” trenerio pareigų, jis nebuvo įleistas į „Kaustos” salę. Antradienį, 16 val., Kaune, Naglio gatvėje, įsikūrusiame klubo treniruočių centre buvo numatyta lengva žalgiriečių treniruotė ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo varžovės Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos žaidimo vaizdo įrašų peržiūra bei analizė. Prieš treniruotę į bazę atvyko „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas.

Jis perimti komandos vairą pasiūlė treneriui asistentui Gvidui Markevičiui, bet šis atsisakė, jau antrą kartą per kiek daugiau nei parą laiko. Atleidimo pareiškimą D.Maskoliūnui prie bazės durų perdavė klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

Prie treniruočių centro durų budėjo saugos tarnybos „Kvintencija“ vyrai. Jų užduotis buvo neįleisti į salę D.Maskoliūno. Vidun nebuvo įleisti ir žurnalistai, nors tuo metu „Kaustoje” vyko ir vaikų varžybos. Iš treniruotės išėję žaidėjai buvo nekalbūs. „Apie viską klauskite tų, kurie yra viduje“, – į salės pusę pamojo ir nuėjo Mirza Begičius.

„Šiandien tikrai nieko nepasakosiu. Ar jūs norite, kad mane 50 tūkst. bauda nubaustų?“, – lyg žemę pardavęs atrodė „Žalgirio“ kapitonas Dainius Šalenga.

Vienas prisistatyti nepanoręs žalgirietis pasakojo, kad apie D.Maskoliūno atleidimą komandai prieš treniruotę pranešė pats V.Romanovas, tačiau jo poelgio motyvų niekas nesuprato.

„Apie atleidimo motyvus nebuvo jokios kalbos. Kalbėjo kažkokias nesąmones. Ką sako legionieriai? Nieko. Jie išvis kaip iš medžio iškritę. Nesupranta kas darosi, kaip ir mes“, – sakė žalgirietis.

 

„Kauno dienos“ šaltinio teigimu, žaidėjai netgi svarstė maišto galimybę. Žaidėjų tarpe kilo spontaniška mintis nežaisti kitų Lietuvos krepšinio lygos finalo rungtynių, tačiau idėja buvo greitai atmesta.

„Pagal sutartį, jis (V.Romanovas – red.) vykdo visus įsipareigojimus, todėl lengvai gali mums pritaikyti sankcijas“, – sakė vienas žaidėjas.

 

Kol kas neaišku, kas vadovaus „Žalgiriui” ketvirtadienį ketvirtosiose LKL finalo serijos rungtynėse su „Lietuvos rytu”. Klubo sporto direktorius Šarūnas Sakalauskas atsisakė ką nors komentuoti, pasiūlęs kreiptis į spaudos atstovą. Tačiau šis mobiliuoju telefonu neatsiliepė.

 

LKL nuostatai po kovo 1 d. draudžia registruoti naujus žaidėjus ir trenerius, todėl formaliai komandai galėtų vadovauti sporto direktorius, o rungtynių protokolą turėtų pasirašyti komandos kapitonas. Portalo žiniomis, dėl šio pareiškimo nebuvo pasiteirauta „Žalgirio” klubo valdybos nario ir klubo prezidento Arvydo Sabonio nuomonės.

 

Prieš LKL finalą viešojoje erdvėje buvo pasklidę versijų, esą „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ šeimininkai neva susitarę dėl mačo baigties. Pergalė LKL finale vilniečiams atvertų kelią į Eurolygą. Tuo tarpu „Žalgiris“ turi ilgalaikę licenciją ir dėl vietos Eurolygoje yra ramus.

 

„Nenoriu net gilintis į tokius dalykus. Jeigu kažkas kalba, tegul kalba. Aš nelabai įsivaizduoju tokį scenarijų… Gal jis ir įmanomas, būdų tikriausiai yra, bet tokioje Lietuvoje, kur krepšinį visi supranta, manau, viskas matytųsi“, – tuomet apie gandus kalbėjo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris D.Maskoliūnas.

 

{krepsinis2}