„Žalgiris“ finalą pradėjo svarbia pergale prieš amžinus savo varžovus

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmosiose rungtynėse Kauno “Žalgirio” ekipa išvykoje 90:77 (20:13, 20:19, 24:25, 26:20) palaužė Vilniaus “Lietuvos ryto” krepšininkus bei serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį – 1:0. Susitikimas prasidėjo nervingai. Pirmuosius taškus A.Jomantas pelnė sužaidus 2 minutes – 2:0. Svečių taškų sąskaitą atidarė T.Klimavičiaus baudos metimai – 2:2. „Žalgirį” pirmą kartą į priekį išvedė tikslūs M.Browno baudų metimai – 8:7.

Ketvirčiui artėjant į pabaigą kauniečiai ėmė taikyti zoninę gynybą, kuri buvo veiksminga. BBL čempionai užbaigė kėlinuką spurtu 8:0 ir pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 20:13.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Žalgiris”, kuris prabėgus 3 minutes pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklę persvarą – 28:17. Žalgiriečiai saugų pranašumą turėjo ir įpusėjus ketvirčiui – 32:21. Likus rungtyniauti 3 minutes T.Watsonas LKL vicečempionams leido atitrūkti jau iki 14 taškų – 38:24. Čia pat sekė sėkminga „Lietuvos ryto” atkarpa, leidusi jiems iki didžiosios pertraukos apkarpyti deficitą iki vienženklio skaičiaus – 32:40.

Iš karto po pertraukos „Žalgirį” gerbėjus privertė sunerimti M.Begičius, kuris po nesėkmingo nusileidimo ant žemės paliko aikštelę susiėmęs už rankos bei skausmo perkreiptu veidu. Vilniečiai tuo pat ėmė naudotis po krepšiu atsivėrusia spraga po M.Gecevičiaus dvitaškio skirtumas tarp komandų ištirpo iki 3 taškų (44:47), o D.Maskoliūnas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos svečiai neleido varžovams 3 minutes įmesti taškų, o patys surinkę 5 šiek tiek truktelėjo į priekį – 52:44.

Likus rungtyniauti kiek daugiau nei minutę V.Ginevičiaus tritaškis sumažino „Lietuvos ryto” deficitą jau iki minimumo – 55:56. Paskutinėmis kėlinuko akimirkomis nesportiniu elgesiu pasižymėjo sostinės klubo kapitonas S.Babrauskas, kuris tyčia alkūne smogė A.Milakniui į veidą. Krepšininkas už tai buvo nubaustas tik paprasta pražanga puolime. „Žalgiris” savo ruožtu trečiąją rungtynių atkarpą užbaigė laimėdamas atkarpą 9:2 ir po trisdešimties žaidimo minučių pirmavo 64:57.

Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo D.Šalengos taškais su pražanga, kurie atstatė dviženklį pranašumą – 67:57. Netrukus A.Milaknio solo pasirodymas. Snaiperis pataikė tris tritaškius iš eilės ir „Žalgiris” grėsmingai nutolo – 78:65. Netrukus M.Kalniečio tolimas dar labiau nutolino kauniečius – 81:65. „Lietuvos rytas”, likus žaisti 2 minutes, sumažino atsilikimą iki 10 taškų – 75:85. Per likusį laiką sostinės ekipai nepavyko pasivyti varžovų ir finalinė LKL pirmųjų rungtynių sirena paskelbė „Žalgirio” pergalę rezultatu 90:77.

„Lietuvos rytas”: M.Gecevičius 18 (dvitaškiai 5/6), K.Bajramovičius 16 (dvitaškiai 7/11), I.Miloševičius 12 (dvitaškiai 6/8), V.Ginevičius 9 (tritaškiai 3/4), M.Bjelica ir D.Zavackas – po 7, A.Jomantas 4, A.Baynesas ir S.Babrauskas – po 2.

„Žalgiris”: T.Klimavičius 22 (dvitaškiai 8/13, 9 atk. kam.), M.Kalnietis 19 (dvitaškiai 8/10), D.Šalenga 12, A.Milaknis 10, M.Brownas 9, T.Watsonas 8, M.Pocius 6, A.Juškevičius ir M.Begičius – po 2.