M. Račkausko gimnazistai dar kartą įrodė, kad yra vieni iš geriausių

Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniai, aktyviai dalyvaujantys įvairiuose projektuose, konkursuose ir olimpiadose, gali didžiuotis pelnytais apdovanojimais. Ne pirmus metus gimnazistai sėkmingai dalyvauja Jaunųjų filologų konkurse, kurio sumanytojas – poetas Justinas Marcinkevičius. Šiemet penki atstovai dalyvavo penkiose sekcijose (jų iš viso yra šešios): prozos (Daina Habdankaitė), poezijos (Ieva Salatkaitė), publicistikos ir esė (Elijus Kniežauskas ir Ieva Salatkaitė), tautosakos (Monika Gintalaitė) bei literatūros mokslo ir kritikos (Erika Rimkutė).

Trys mokiniai tapo laimėtojais: II vietą už esė „Aukštyn“ laimėjo Elijus Kniežauskas. Jis apdovanotas ir asmeniniu rašytojos Gintarės Adomaitytės prizu už kūrybinius ieškojimus. Iš jo sukurtų trijų esė vaizdelių, daugelio nuomone, natūralistiniu pateikimu itin išsiskyrė pasakojimas apie kiaulės pjovimą (mokytoja Romualda Žilinskienė).  

Už poeziją III laipsnio diplomu jau antrus metus apdovanota Ieva Salatkaitė (mokytoja Romualda Žilinskienė). I. Salatkaitės poezijoje, pasak vertintojų, ryški eilėraščio mintis. Erika Rimkutė (mokytoja Ona Kelpšienė), pasirinkusi rašinį apie motinos ir dukros ryšį Šatrijos Raganos apysakoje „Sename dvare“, laimėjo Švietimo ir mokslo ministerijos pagyrimo raštą. Mokiniai taip pat apdovanoti rėmėjų prizais.

IV klasės mokinė bei Nacionalinės moksleivių akademijos akademikė Daina Habdankaitė tapo pirmosios Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados respublikinio etapo laimėtoja. D. Habdankaitė apdovanota I laipsnio diplomu. Gimnazistės lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja – Laima Skabickienė.

43-iosios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados respublikiniame etape prizinę vietą pelnė gimnazijos antrokė Agnė Lubytė (mokytoja Eugenija-Janina Žemgulienė).

Trečios klasės mokinys Aurelijus Gerikas respublikinėje matematikos olimpiadoje pelnė padėkos raštą. Gimnazistą konsultavo matematikos mokytoja Romualda Vaitkutė. A. Gerikas šiemet taip pat dalyvavo respublikinėse biologijos ir chemijos olimpiadose.

Ketvirtos klasės mokinė Ugnė Šimkutė respublikinėje technologijų olimpiadoje laimėjo III vietą. U. Šimkutę konsultavo technologijų mokytoja Almutė Valtienė.

 

Informacijos šaltinis ir nuotrauka: rackauskas.lt

{parasas}