Mažeikiškių, gaunančių socialines pašalpas kas mėnesį skaičius tik didėja

Kovo 31 d., trečiadienį, Mažeikių rajono savivaldybės salėje įvyko dar viena spaudos konferencija, kurioje Savivaldybės administracijos specialistai pristatė situaciją ir pasikeitimus socialinės paramos srityje. Susitikime su žiniasklaidos atsovais dalyvavo Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Gagienė, vyr. specialistės Rasa Andrulaitienė, Daiva Gailiūnienė ir Lina Aliukevičienė. Spaudos konferencijoje buvo kalbėta apie išmokas vaikams, socialines pašalpas ir kompensacijas, globos, rūpybos ir specialiųjų poreikių skirtumus bei kitas aktualijas socialinių paslaugų srityje.

Socialinės paramos skyriaus vedėja pirmiausia visus supažindino su nelinksma statistika, kuri byloja, jog vis daugiau gyventojų yra priversti kreiptis į šią instituciją. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius, t.y., nuo 2010 m. sausio 1 d. iki kovo 15 d., Socialinio paramos skyriaus duris pravėrė 12568 asmenys, kai tuo tarpu pernai, tuo pačiu laikotarpiu į skyrius kreipėsi tik 6975 gyventojai.

Per ketverius metus, rajone gaunančių socialines pašalpas gyventojų skaičius išaugo net keturis kartus.  Pasak A. Gagienės, jei žmogus neteko darbo arba jaučia, kad greitu laiku jo gali netekti, visų pirmiausia tie asmenys turėtų apsilankyti teritorinėje darbo biržoje ir tik po to jau kreiptis ir į socialinės paramos skyrių dėl galimos pašalpos skyrimo. 

 

„Šių metų sausio mėnesį socialinės pašalpos buvo paskirtos 2454 šeimoms, kurioms išmokėta 1.124,82 litai.  Vasario mėnesį šis skaičius padidėjo ir jau socialinės pašalpos buvo skiriamos 2642 šeimoms, atitinkamai padidėjo ir gaunamų pašalpų suma, kuri išaugo iki 1.176,208 litų. Ir šį kovo mėnesį situacija nei kiek nepagerėjo, nes socialinės pašalpos jau paskirtos 2906 šeimoms, kurioms bus padalinta 1.341,513 litų.“ – tokią liūdną statistiką pakomentavo socialinės paramos skyriaus vedėja.

Ji taip pat pažymėjo, kad pasikeitus ekonominei situacijai Lietuvoje, keitėsi ir socialinės paramos gavėjo socialinis veidas.

„Jei anksčiau socialines pašalpas dažniausiai gaudavo asocialūs žmonės, tai šiandien situacija kardinaliai pasikeitė. Dabar Socialinio paramos skyriaus duris varsto jaunos šeimos, išsilavinę žmonės, kurie neteko darbo ir nebeišgali pragyventi ir yra priversti kreiptis į mus dėl tam tikros paramos“, – sakė Aldona Gagienė.

 

Kaip vieną iš labdaros formų, kuri labai padeda sunkiau gyvenantiems rajono gyventojams, yra maisto produktų labdara. Pernai labdara maisto produktais buvo teikiama 10500 asmenų, o šiemet, iki kovo 15 d.,  dėl šios labdaros jau kreipėsi 9645 gyventojai. 

„Tiek mieste, tiek kaime, prašančių maisto produktų labdaros skaičius beveik vienodas. Iki kovo 15 d. maisto produktų mieste prašė 4740 gyventojų, o kaimų seniūnijose – 4905. Labiausiai šios labdaros prašė Tirkšlių seniūnija, net 1047 jos gyventojai“. – informavo A. Gagienė.

 

Taip pat Socialinio paramos skyrių aplanko ir tokie gyventojai, kurie tiesiog prašo duoti pavalgyti, todėl Mažeikiuose yra ir labdaros valgykla, kurią finansuoja AB „ORLEN Lietuva“. Šioje valgykloje šiai dienai yra maitinami 24 asmenys.

 

{parasas}