Naudingi patarimai auginantiems kambarines gėles

Kada laistyti kambarines gėles? Apie tai pasako pačios gėlės, tik reikia išmokti suprasti jų kalbą. Pabelskite į kambarinių gėlių vazonėlio šoną: jei garsas duslus – tai gėlių dar laistyti nereikia. Bet jeigu skardus – vadinasi, jau reikia, tačiau visada prisiminkite, kad negalima perlaistyti kambarinių gėlių. Vandenį, kurio gėlė nesugėrė per 2-3 valandas, būtina išpilti iš lėkštės, esančios po vazonu. Nuo per didelės drėgmės supūva jaunos augalo šaknelės.

Duokite gėlėms pieno ir kavos

Patalpose su centriniu šildymu oras būna labai sausas, todėl gėles specialiai pamaitinkime, t.y. kartą per mėnesį palaistykite pienu. Neišpilkite vandens, kuriame (be druskos!) virė kiaušiniai, o taip pat kavos ar arbatos likučių. Jais palaistykite gėles – šiuose skysčiuose yra daug naudingų medžiagų. Taip pat gėlės gerai augs, jei kartais jas palaistysite vandeniu, kuriame virė daržovės.

Žiemą taip pat jas retkarčiais apipurškite kambario temperatūros vandeniu, o tarp gėlių pastatykite dubenėlį su vandeniu.

Nuimkite nuo palangių!

Išvykdami ilgesniam laikui, nepalikite gėlių ant palangių, – perkelkite jas į šviesią, kad tiesioginiai saulės spinduliai jų nepasiektų. Kambaryje pastatykite kelis dubenius su vandeniu. Prieš pat išvykdami vazonėlius įstatykite į gilią lėkštę ar dubenį su vandeniu.

Jei išvykstate ilgiau nei savaitei, gėles gausiai palaistykite, apdenkite celofaniniais maišeliais, – tik neužmirškite pradurti skylučių, kad įeitų oras. Vazonėlius galite sustatyti į drėgnas durpes. Taip paruoštas gėles, nelaistant, galima laikyti dvi savaites.

 

{parasas}