Seni daiktai gali tarnauti dar ilgai

Vis labiau saulei šildant dažna šeimininkė pagalvoja apie namų ūkio ruošos darbus. Atėjus pavasariui norime, kad namai taptų jaukesni, šviesesni ir gražesni. Pavasaris tarsi atgijimo metas, kai senus daiktus keičiame naujais arba juos kažkokiu būdu bandome atnaujinti. Šįkart siūlome pabandyti atnaujinti senus gėlių vazonus užuot pirkus naujus. Senus molinius vazonus galima atgaivinti akriliniais ar kitokiais dažais. Akriliniai dažai greitai išdžiūsta, neturi kvapo.

Prieš tai indai išvalomi, išmirkomi, išplaunami, išdžiovinami. Nelygų paviršių neprošal išlyginti sienoms skirtu gruntu. Nudžiūvęs paviršius padengiamas dažais. Pagrindine spalva paviršių pravartu nutepti 2 kartus. Gražiau atrodo vazonai, dekoruoti piešiniais. Paprasčiausią ornamentą galima sudaryti iš vienos ar įvairių spalvų išilginių linijų ar taškų. Kad linijos būtų taisyklingos, norimą piešinį galima iškirpti iš popieriaus ir, trafaretą priklijavus prie vazono, nudažyti.

Dekoruoti galima ne tik įvairaus pločio teptukais, bet ir kempinėle. Originaliai atrodo vazonėliai, apklijuoti iš molio pagamintais puošybos elementais ar smulkiais keraminių plytelių gabalėliais. Jas galima komponuoti su stiklo duženomis.

Augalai į indą sodinami gerai išdžiūvus dažams. Dekoruoti vazonai neturi nustelbti žydinčių augalų grožio. Juose labiau tinka sodinti trumpai žydinčias, vešlią žalumą turinčias gėles.

 

{parasas}

{valstietis2}