Graži oda – per savaitę

Po tokių šalčių ir žvarbių orų, kokie buvo mus užpuolę šią žiemą, mūsų veido odą  labai nuvargino ir iškankino. Daugeliui oda tapo sausa, šerpetojanti ir paraudusi. Nebepadeda nei riebus kremas, nei makiažas, kuris dažniausiai ne paslepia, o tik dar labiau išryškina jos trūkumas. Pasinaudokite mūsų patarimais ir per savaitę odos būklė žymiai pagerės. Pirma, nuo ko reikia pradėti, – tai pakoreguoti kasdienės odos priežiūros procedūras.
 

Ryto procedūros

Jeigu jūsų oda šerpetoja, ją traukia, rečiau prauskite veidą vandeniu. Ryte veidą vandeniu prauskite ne vėliau kaip likus valandai iki išėjimo iš namų. O jei lauke spaudžia nemenkas šaltukas, veido odą geriau nuvalykite kosmetiniu pieneliu ir patepkite maitinamuoju kremu.

Prieš išeidamos į lauką:

– užtepkite dar vieną toninio kremo sluoksnį;

 

– naudokite ir birią pudrą, ji padės apsaugoti odą nuo šalčio;

– lūpas patepkite lūpų dažais, tačiau nenaudokite blizgesių ar ilgai išliekančių lūpų dažų.

Vakaro procedūros

Nuvalyti makiažą vakare – būtina procedūra, tačiau kiekvienam odos tipui kitokia:

– riebiai odai geriausiai tiks valomieji geliai, kurie pašalina riebalų perteklių, nuramina ir atgaivina odą;

– normaliai ir mišriai odai taip pat tinka ir geliai, ir putos; kosmetologai nepataria tokios odos tepti maskuojamaisiais kremais;

– sausos ir jautrios odos geriausia iš viso neprausti vandeniu, veidui valyti naudokite šios odos tipui tinkančius pienelius ir tonikus.

Jeigu negalite be vandens, tuomet veidą po aukščiau išvardintų procedūrų apšlakstykite minkštu virintu vandeniu arba geriamuoju kambario temperatūros vandeniu.


Natūralus vaistažolių tonikas

Šerpetojančiai odai atgaivinti galima pasigaminti vaistažolių toniką. Jam reikės: po šaukštelį dedešvos, liepų žiedų ir medaus. Vaistažoles užpilkite stikline šalto vandens. Indą su vaistažolėmis įstatykite į kitą indą su vandeniu ir užvirinkite, po to sumažinkite ugnį ir dar palaikykite 10 minučių. Išėmusios iš vandens indą dar palikite 10 minučių nusistovėti. Po to nukoškite ir supilkite į buteliuką. Jeigu buteliuką laikysite šaldytuve, tonikas bus tinkamas vartoti savaitę.


Varškės kaukė

Imkite 2 šaukštelius šviežios varškės, sutrinkite su tryniu ir įlašinkite kelis lašus vandenilio peroksido. Masė turi būti vientisa ir nelabai tiršta. Užtepkite kaukę ant veido ir kaklo. Po 10-15 minučių nuplaukite vėsiu vandeniu. Ši kaukė atgaivins odą, šiek tiek ją pabalins.


Mielių kaukė

Paimkite 30 g šviežių mielių, susmulkinkite jas, šaukštelyje pakaitinkite kelis lašus medaus ir sumaišykite juos su mielėmis. Gerai sutrinkite masę. Ji neturi būti labai tiršta. Jeigu jūsų oda sausa, galima į gautą masę įlašinti kelis lašus alyvuogių aliejaus. Užtepkite kaukę ant veido ir kaklo, po 15-20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu, o po to veidą apšlakstykite šaltu. Mielių kaukė daro odą elastingesnę.

Keisdamos vieną po kitos šiomis kaukėmis tepkite veido ir kaklo odą savaitę. Kaukes darykite vakare. Po jos odą patepkite naktiniu kremu, jį taip pat geriausia tepti likus valandai iki ėjimo miegoti. Kremo likučių nepamirškite nuvalyti servetėle.

 

ŠALTINIS: Lietuvos sveikata

{parasas}