Lietuviai per Meilės diena ketina išlaidauti

Šv. Valentino dieną mylimuosius šiais metais ruošiasi sveikinti apie 54 proc. Lietuvos gyventojų, kurie šventei planuoja išleisti vidutiniškai 29 litus, rodo tyrimas, kurį „Swedbank” Asmeninių finansų instituto užsakymu atliko bendrovė RAIT. Bendros Lietuvos gyventojų išlaidos šv. Valentino dienos proga šiemet sieks apie 50 mln. litų, skaičiuoja Asmeninių finansų instituto specialistai.

„Vasario 14-oji yra viena daugiausiai vartotojų išlaidų per dieną pareikalaujančių švenčių. Jeigu šv. Kalėdų, Naujųjų metų išlaidos pasiskirsto per keletą savaičių ar net mėnesių, tai šv. Valentino dovanos, nors jos gerokai mažesnės, įgyjamos per trumpesnį laikotarpį ar netgi tą pačią dieną”, – sako Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė.

 

„Lietuvoje šv. Valentino dieną sveikinimus teiks 58 proc. vyrų ir 51 proc. moterų. Vyrai gėlėms, dovanoms, vakarienei restorane ar pasisėdėjimui kavinėje, teatro, kino bilietams ir panašioms išlaidoms planuoja skirti vidutiniškai 35 Lt, o moterys – apie 23 Lt”, – sako O. Bložienė.

„Swedbank” Asmeninių finansų instituto vadovė taip pat pastebi, kad šv. Valentino diena Lietuvoje yra jaunų, dar nesusituokusių žmonių šventė. Tuo tarpu susituokusieji į šv. Valentino dieną vertina kur kas racionaliau.

Šią dieną dovanas pirks 83 proc. 15-24 m. amžiaus Lietuvos gyventojų ir 79 proc. 25-34 m. amžiaus žmonių.

 
Populiariausios Valentino dienos dovanomis, tyrimų duomenimis, šiemet bus sveikinimo atvirukai, gėlės, saldainiai, romantiška vakarienė ir juvelyriniai dirbiniai.