Šalis rytą pasitiko sukaustyta apie 30 laipsnių šalčio

 Trečiadienio naktis šalyje vėl buvo labai atšiauri – ne viename krašte termometro stulpelis buvo kritęs iki 30 laipsnių šalčio. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dar 8 val. ryto Utenoje ir Varėnoje buvo –29 laipsniai pagal Celsijų, Kaune ir Šiauliuose –27. Vilniuje temperatūra siekė –25 laipsnius šalčio, Klaipėdoje –20, o Mažeikiuose –26.


Anot tarnybos, sausis šiemet vėl suteikia galimybę prisiminti, kas yra tikroji žiema. Kol kas per visą mėnesį pajūryje buvo tik viena atodrėkio diena, o kitur Lietuvoje jo visai nebuvo.

Praėjusią savaitę orus lėmusio anticiklono centras savaitgalį pasiekė Lietuvą, nusistovėjo ramūs, giedri orai. Sausio 24 ir 25 d naktimis daugelyje rajonų spaudė 23–28 laipsnių šaltis, Varėnoje temperatūra nukrito iki –30, tik pajūryje ir pamaryje šaltis nebuvo toks smarkus.

 

 

Anot gyventojų, vietomis išmatuota dar žemesnė temperatūra – tai jau vietinių mikroklimato sąlygų įtaka. Sausio 24 d. devyniose, o sausio 25 d. keturiolikoje meteorologijos stočių užfiksuota rekordinė žemiausia temperatūra per stebėjimų istoriją.

 

  ir informacija