Šią savaitę – dar trys pandeminio gripo aukos

Valstietis.lt

 Nors šalyje slūgsta pandeminio gripo banga, šią savaitę patvirtinti dar trys mirties nuo vadinamojo kiaulių gripo atvejai. Naujausia auka – 44 metų šakietis, mirė ketvirtadienį rytą, rašo dienraštis „Lietuvos rytas”. Ligonis iš Šakių rajono Kauno klinikų reanimacijoje atsidūrė prieš 24 dienas. Jam buvo nustatytas virusas A(H1N1).

 

„Vyriškiui nustatėme kvėpavimo funkcijos nepakankamumą. Plaučiai buvo pažeisti labai smarkiai”, – dienraščiui sakė Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikos vadovas Vidas Pilvinis.

 

Trečiadienį Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai oficialiai patvirtino 25 metų vilniečio mirtį nuo pandeminio gripo. Antradienį konstatuota, kad ta pati liga pražudė ir 60 metų širvintiškį.

 

Jaunas vilnietis pandeminiu gripu susirgo lapkričio 23-iąją. Po dviejų dienų jis kreipėsi į šeimos gydytoją Šeškinės poliklinikoje. Medikai jaunuoliui liepė vykti namo, nors ir įtarė viršutinių kvėpavimo takų infekciją.

 

Lapkričio 27 dieną ligonio būklė smarkiai pablogėjo. Kitą dieną atvyko greitoji pagalba, bet po apžiūros medikai jį paliko namie. Išsivystė plaučių uždegimas. Tik lapkričio 30 dieną po antro apsilankymo pas šeimos gydytoją vaikinas buvo paguldytas į Vilniaus universitetinę ligoninę. Ten iškart buvo nustatyta diagnozė – abipusis plaučių uždegimas, kurį sukėlė gripo komplikacijos.

 

Gruodžio 7 dieną vilnietis buvo perkeltas į sostinės Santariškių klinikų reanimaciją, bet po keturių dienų mirė nuo daugybinio vidaus organų pažeidimo.

 

60-mečio vyro iš Širvintų širdis sustojo gruodžio 13 dieną Santariškių klinikose. Į gydymo įstaigą jis buvo atvežtas lapkričio pabaigoje. Po dviejų dienų patvirtinta, kad pacientas mirė nuo pandeminio gripo sukeltų komplikacijų.

 

Šiuo metu Kauno klinikų reanimacijoje gydomi dar keturi 25-40 metų pacientai. Dviem vyrams ir dviem moterims iš Šakių, Marijampolės, Vilkaviškio ir Raseinių nustatytas A(H1N1) virusas. Šie ligoniai į patalą taip pat atgulė maždaug prieš mėnesį. Gyvybę palaiko prijungta aparatūra, kuria vėdinami plaučiai.

 

Dienraščio duomenimis, Lietuvoje nuo vadinamojo kiaulių gripo mirė 12 žmonių, dar 7 gyvybes pasiglemžė sezoninis gripas.

Niūri statistika artimiausiu metu gali pasipildyti. Penktadienį turėtų būti nustatyta nepilnamečio iš Kauno Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensiono mirties priežastis. Įtariama, kad prieš kelias dienas jo širdis nustojo plakusi dėl pandeminio gripo. Tai atsitiko ne ligoninėje, o pensione.