Fotoparoda „Iš kur ateina laikas“

 Mažeikių viešojoje bibliotekoje  lapkričio 17 – gruodžio 4 dienomis. Parodoje eksponuojamos unikalios fotografijos apie ekspedicijas į Šiaurės ir Pietų ašigalius. Ekspedicijos unikalios tuo, kad jos abi įvyko mažiau kaip per pusmetį. Ekspedicijų vadovė ir organizatorė – Evdokija Marčenko – Rusijos rašytojų sąjungos, Tarptautinės rašytojų ir publicistų akademijos narė.

Pirma ekspedicija į Šiaurės ašigalį vyko 2005 metais rugpjūčio 27 – rugsėjo 8 dienomis. Jūs manote, kad Šiaurės ašigalis – tai viso labo mažas taškelis ant didžiulės planetos viršugalvio? Mažas taškelis, sutalpinęs savyje neišsipildžiusias milijardų mūsų protėvių ir bendraamžininkų svajones, apie kurį rašo romanus ir su virpančia širdimi taria šiuos iš tiesų magiškus žodžius: „Šiaurės ašigalis“. Ne, ašigalis ne tik taškas, kur susikerta visi meridianai, bet ir vieta, kur susijungia visos laiko juostos.

 

Laikas, paskirstytas po planetą, ten yra sukoncentruotas ir jaučiamas. Ten nėra tokios sąvokos kaip „vietos laikas“. Ten visas laiko juostas galima apeiti per kelias sekundes. Ten po viena koja gali būti vidudienis, po kita – vidurnaktis. Ten laiko sąlygiškumas matomas kaip niekur kitur, ir, kaip nebūtų parodaksalu, būtent čia galima pilnai pajusti absoliutą.

 

Lygiai po 101 dienos 2005 metų gruodžio 7 – 26 dienomis įvyko ekspedicija į pietų ašigalį, ekspedicija į ateitį, kurią žmogus gali suplanuoti pats. Nuostabus grožis: Pietų ašigalio sniego žydrumas, nepamirštami saulėlydžiai ir Šiaurės ašigalio gamtos paslaptys – tai ir daug ką kitą Jūs galėsite pamatyti fotografijose, kurias priestato kūrybinė sąjunga „Lyra“.

 

Parodoje galėsite įsigyti Rusijos rašytojų sąjungos narės E. Marčenko knygų ir poetinių rinkinių.

Parodos pristatymas lapkričio 18 d. 16 val. 

 

www.infomazeikiai.lt