„Word“ ir „Excel“ taps nemokamos, bet rodys reklamą

Balsas.lt

2010 m. naujus kompiuterius su „Windows 7“ OS įsigiję vartotojai kartu gaus nemokamą, bet „apkarpytą“ biuro programų paketo „Microsoft Office 2010“ versiją. Į būsimąjį „Office Starter“ paketą bus įtrauktos ir populiariosios „Microsoft“ programos „Word“ bei „Excel“, tačiau jų funkcionalumas bus apribotas, teigiama „Microsoft“ pranešime. Nepaisant to, abi programos galės veikti neribotą laiką, o ne 60 dienų, kaip bandomosios programų versijos.

 

„Office Starter“ pakeis programų rinkinį „Microsoft Works“, kuris buvo rinkai siūlomas kone 20 metų. Tačiau mainais už nemokamas „apkarpytas“ „Word‘ ir „Excel“ versijas šių programų vartotojai turės žiūrėti reklamą – ji bus rodoma apatiniame dešiniajame ekrano kampe. Kad būtų galima atsikratyti rodomo reklaminio skydelio, teks pereiti prie vienos kurios mokamos „Microsoft Office 2010“ paketo versijos – „Home and Student“, „Home and Business“ ar „Professional“.

 

Tai bus galima padaryti įsigijus internete programos „raktą“ arba specialią plastikinę kortelę su paketo versijos registracijos kodu. Įdomu, kad siųstis „neapkarpytos“ „Microsoft Office 2010“ versijos ar diegti ją iš DVD disko nereikės – pasak „Microsoft“ atstovų, naujame kompiuteryje su „Windows 7“ ir „Office Starter“ jau bus instaliuota pilna „Microsoft Office 2010“ versija, ir ją reikės tik aktyvuoti įvedant registravimo kodą.

 

„Microsoft“ nepraneša, kokios funkcijos bus pašalintos iš nemokamų „Word“ ir „Excel“ versijų, tik pabrėžia, kad jos bus visiškai suderinamos su mokamomis. Be to, atkreipiamas dėmesys, kad „Office Starter“ paketas bus prieinamas tik perkant naujus kompiuterius: jį diegs „Microsoft“ verslo partneriai.

 

Kada rinkai bus pateiktas „Microsoft Office 2010“ paketas, neskelbiama. Iki šių metų pabaigos „Microsoft“ planuoja pateikti viešąją „beta“ versiją. Ją bus galima įdiegti neatsisakius senesnių paketo versijų – „Office XP“ ar „Office 2007“. Tokią galimybę suteiks virtualizaciją naudojanti „Click-to-Run“ technologija, sakoma pranešime.