Ž.Savickas pagerino planetos rekordą

ATN.LT

Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas Maltoje vykstančio pasaulio galiūnų čempionato finale ketvirtadienį pagerino planetos „rąstų” vertimo (Fingal’s Fingers) rungties rekordą. 34-erių metų lietuvis rungtį baigė per 28,69 sek. ir ankstesnį pasaulio rekordą pagerino 3 sek.

Antrąją ir trečiąją vietas „rąstų” vertimo rungtyje užėmė amerikiečiai Dave’as Ostlunda ( 32,08 sek.) ir Brainas Shaw ( 32,37 sek.).
Antrojoje rungtyje – „lagaminų” nešime – Ž. Savickas į geriausių trejetą nepateko. Šią rungtį laimėjo pasaulio čempiono titulą ginantis lenkas Mariusz Pudzianowski – 25,05 sek.

Lėktuvo traukimo rungtyje Ž. Savickas užėmė antrąją vietą. Lietuvos galiūnas daugiau nei 42 tonas sveriantį lėktuvą 25 m nutempė per 40,24 sek. ir nusileido tik britui Terry Hollandsui (38,19 sek.).

Trečiąją vietą užėmė amerikietis Travisas Ortmayeris (40,53 sek.). Beje, antrąją ir šeštąją vietas užėmusius sportininkus skyrė vos viena sekundė.

Pasaulio čempionato finale varžosi dešimt galiūnų. Iš viso per tris dienas jie išbandys jėgas septyniose rungtyse.