Lietuvės baigė pasirodymą Europos čempionate

Alfa.lt

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė baigė pasirodymą Europos čempionate Latvijoje. Šiandien mūsiškės paskutinėse antrojo etapo F grupės rungtynėse rezultatu 58:72 (19:21, 18:10, 6:17, 15:24) pralaimėjo Italijos nacionalinei komandai ir palaidojo bet kokius šansus prasibrauti į ketvirtfinalį. Nuo pat mačo pradžios ekipos žaidė taškas į tašką. Tokiu scenarijumi nepatenkintos lietuvės kibo į atlapus savo varžovėms ir antrajame kėlinyje spurtavusios 8:0, įsiveržė į priekį – 27:23, o prieš ilgąją pertrauką dar šiek tiek padidino persvarą – 37:31.

 

Trečiajame ketvirtyje lietuvių žaidimas pradėjo byrėti. Tiek gynyboje, tiek puolime skaudžiai klydusios mūsiškės atidavė iniciatyvą italėms į rankas, o tuo pasinaudojusios oponentės pabėgo į priekį – 48:43.

 

Per likusias 10 min. aikštėje niekas nepasikeitė. Finalinė rungtynių sirena skelbė italių pergalę – 72:58

 

Lietuvos komandai kelią į ketvirtfinalį galėjo atverti pergalė prieš itales ne mažesniu nei 8 taškų skirtumu bei baltarusių pralaimėjimas prieš turkes.

 

Senojo žemyno pirmenybes lietuvės pradėjo triuškinančia pergale prieš serbes, tačiau vėliau patyrė penkias nesėkmes iš eilės. Pralaimėjo – turkėms, rusėms, prancūzėms, baltarusėms ir italėms.

 

Galutinėje rikiuotėje Lietuvos rinktinė užėmė 9-12 vietas.

 

Lietuva: Aušra Bimbaitė 17 (5 kld.), Agnė Abromaitė 13, Eglė Staknevičienė 12, Gintarė Petronytė 11 (9 atk. kam.).

 

Italija: Marte Alexander 17, Laura Macchi 15, Raffaella Masciadri 12, Simona Ballardini 11.