Išaiškinti Žemaitijoje veikę bankomatų plėšikai

VTV.LT

 

Šiandien Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras Saulius Dužinskas Mažeikių rajono apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl didelės vertės svetimo turto pagrobimo ir svetimo turto sunaikinimo kaltinami keturi Mažeikių gyventojai A. D., R. B., V. K. ir G. K.

 

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, duomenimis, kaltinamieji grobė bankomatus Žemaitijoje ir kaimyninėje Latvijoje praėjusių metų rudenį ir žiemą.

 

Buvo nustatyta, kad A. D. kartu su R. B. rugpjūčio mėnesį įsilaužė į Sedos kredito unijai priklausančias patalpas ir pagrobė šarvuotą seifą, kuriame buvo beveik 82 tūkst. Lt. Po kelių savaičių kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupėje, įsilaužė į Akmenės rajono pirminiam sveikatos priežiūros centrui priklausančias patalpas ir pagrobė bendrovei „Swedbank“ priklausantį bankomatą, kuriame buvo per 133 tūkst. Lt. „Swedbank“ buvo padaryta beveik 199 tūkst. Lt (198 656 Lt) žala.

 

Dar įžūlesnį apiplėšimą jie įvykdė Palangoje praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Įsilaužę į vienai bendrovei priklausančias patalpas, kaltinamieji pagrobė AB bankui „Swedbank“ priklausantį bankomatą su pinigais, padarydami bankui beveik 296 tūkst. Lt (295 833,55 Lt) žalą.

 

Analogišką apiplėšimą A. D., R. B., V. K. ir G. K. padarė ir Latvijoje. Pagrobę bankui „Hansabanka Swedbank“ priklausantį bankomatą, jie pasisavino per 65 tūkst. Lt. Bankui buvo padaryta beveik 104 tūkst. Lt (103 882,50 Lt) žala.

 

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad kaltinamieji praėjusių metų žiemą taip pat pagrobė ir Mažeikiuose bankui „Swedbank“ priklausantį bankomatą. Per visą nusikalstamą laikotarpį kaltinamieji nukentėjusiesiems padarė per 750 tūkst. Lt žalą.

 

„Didelės vertės svetimo turto pagrobimas yra sunkus nusikaltimas ir įstatymas numato griežtą bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Bendromis prokurorų ir policijos pareigūnų pastangomis per trumpą laikotarpį nusikaltėliai buvo išaiškinti“, – teigia ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras S. Dužinskas.

 

Baudžiamąją bylą sudaro 11 tomų dokumentų.