Sotumas susiformuoja smegenyse

VTV.LT

 

Po alinančios dienos grįžtate namo, visą kelią galvojate apie tuos skanumynus, kuriuos rasite šaldytuve. Pagaliau išsvajotieji namai, ramybė ir daug skanaus maisto. Valgote, valgote, valgote… O sotumo jausmas taip ir neatsiranda. Neaišku kodėl.

 

Gydytojai dietologei Aušrai Jauniškytei teko bendrauti su žmonėmis, kurie vienu prisėdimu gali suvalgyti tris batonus ir kelis stiklainius uogienės. Ir visai po to nesijaučia sotūs. Gydytojai kasdien tenka girdėti moterų skundus, kad jos turi žvėrišką apetitą. Ir nors jos valgo daug, tačiau nesijaučia sočios. Kur dingsta jų sotumo jausmas?

 

Pasak gydytojos, žmonės dažnai valgo ne dėl to, kad yra alkani. Jie gali būti pikti, nuliūdę, sunerimę. Keista, tačiau daugelis užplūdus tokiems jausmams griebiasi maisto.

 

Kaip apsisaugoti nuo tokių emocinių persivalgymų, ką valgyti, kad greičiau pasijustum sotus ir kaip neleisti savyje prabusti žvėriškam apetitui?

Kaip susiformuoja sotumo jausmas? Juk kartais sakoma, kad tereikia po pirmo kąsnio palaukti 20 min., kol jis pasieks skrandį ir mes būsime sotūs. Gydytoja dietologė tam prieštarauja. Sotumo jausmas galutinai susiformuoja smegenyse. Klausimas – ar jūsų smegenys vis dar turi tiesioginį ryšį su skrandžiu?