Jonavos „Lietava“ Mažeikius paliko sutriuškinti – 3:0

Rugpjūčio 22 d. Mažeikiuose vyko 19-ojo turo I lygos lygos mačas tarp Mažeikių „Mažeikiai“ ir Jonavos „Lietava“. Svečiai baigė rungtynes nuleidę galvas, pralaimėję mažeikiškiams triuškinančiu rezultatu 3:0 (pirmasis kėlinys 2:0). „Mažeikiams“ užkopti iki trečios turnyrinės lentelės vietos pergalės neužteko, kadangi tuo pačiu metu vykusios varžybose tarp Kėdainių „Nevėžio“ ir Klaipėdos „Glestum“ nugalėjo pagrindiniai mažeikiškių konkurentai iš Kėdainių.

Rungtynės

Jonavos futbolininkai į Mažeikius atvažiavo su vieninteliu tikslu – gintis. Todėl pagrindinis jų strategijos leitmotyvas – atmušinėti kamuolį ir bandyti pasinaudoti varžovų klaidomis. Tačiau „Lietavos“ planams buvo lemta subliūkšti, nes mažeikiškiai net neįpusėjus kėliniui spėjo pasižymėti du kartus. Įvarčių sąskaitą atidarė vienas rezultatyviausių lygos futbolininkų Tomas Kizevičius po kolegos Antanto Tautvydo taiklaus perdavimo kairiuoju kraštu.

„Mažeikiai“ toliau neleido atsikvėpti varžovams ir po kelių minučių vėl pramušo „Lietavos“ gynybą – 19-ąją minutę rezultatą padvigubino Antanas Bulošas. Besibaigiant kėliniui triuškinantį rezultatą galėjo pasiekti tas pats T. Kizevičius, tačiau jo spirtas kamuolys dideliam aistruolių liūdesiui tik sudrebino dešinįjį varžovų vartų virpstą.

Per pertrauką įsismarkavęs lietus drėkino aikštę lyg užsakytas. Prasidėjus antrajam kėliniui, jis aprimo. „Lietava“ išsyk stengėsi perimti kamuolio kontrolę, pasinaudoti galimu šeimininkų atsipalaidavimu, tačiau apylygis žaidimas truko tik keliolika minučių.

Persivertus kėliniui į antrą pusę, pasižymėjo E. Tenys, iššokęs vienas prieš vartininką. Baigantis varžyboms mažeikiškių treneris N. Gudaitis dar ragino auklėtinius neatsipalaiduoti, tačiau galutinio teisėjo švilpuko laukė tiek viena, tiek kita komanda. Po šios pergalės „Mažeikiai“ liko čempionato ketvirtoje vietoje. Jų nepavijo ir „Žalgiris“, šiandien pralaimėjęs favoritams Alytaus „Alyčiui“.

Užribis

Iki pilnos laimės Mažeikių centriniam stadionui betrūksta tik plastikinių kėdžių. Aplinkos ir organizavimo progresas labiau nei akivaizdus. Pagirtinai sutvarkyta reklama – rėmėjų stendai plačiai iškabinėti viršum pagrindinių tribūnų. Žiūrovus iš anksto pasitiko muzika. Paskutinį kartą tokią pramogą mačiau būdamas Anglijos antro diviziono varžybose.

Pranešėjas pristatė ne tik komandų sudėtis, tačiau, pertraukos metu, ir rezultatus iš kitų stadionų. Žiūrovams pastatyta dar daugiau tualetų, o sportininkams nuolat atidaryta dušinė – ja žaidėjai naudojasi vos atlikę keitimą.