Pakeista nedarbo išmokų mokėjimo tvarka

Alfa.lt

 

Vyriausybė pritarė Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatams, kurie suderinami su rugpjūčio 1 d. įsigaliojusiu Nedarbo socialinio draudimo įstatymu, rašoma Vyriausybės spaudos tarnybos išplatintame pranešime. Pagal juos iš darbo atleistam žmogui, kuris pagal įstatymus gali gauti išeitinę išmoką arba kompensaciją pagal susitarimą su darbdaviu, nedarbo draudimo išmoka bus skiriama ne anksčiau kaip praėjus tiek mėnesių po darbo sutarties nutraukimo, kelių mėnesių atlygio dydžio išeitinę arba kompensaciją jam išmokės darbdavys.

 

Bedarbiams, turintiems teisę gauti nedarbo draudimo išmoką, jų mokymosi laikotarpiu pagal Užimtumo rėmimo įstatymą, bus mokama tik mokymo stipendija. Tuo tarpu nedarbo draudimo išmoka nebus mokama tiek laiko, kiek darbo netekęs asmuo mokysis. Mokymams pasibaigus ir jei bedarbis neįsidarbins, nedarbo draudimo išmokos mokėjimas bus tęsiamas už neišmokėtą laikotarpį.

 

Kaip buvo nustatyta Nedarbo socialinio draudimo įstatyme, savivaldybių teritorijose, kuriose vidutinis paskutinio ketvirčio registruotų bedarbių ir darbingo amžiaus gyventojų santykis 1,5 karto ir daugiau didesnis už šalies vidutinį santykį, dviem mėnesiams gali būti pratęstas išmokų mokėjimas bedarbiams.

 

Sprendimą dėl minėtų teritorijų ir išmokų mokėjimo pradžios bei pabaigos priima socialinės apsaugos ir darbo ministras, atsižvelgdamas į Trišalės tarybos siūlymus.