Nuo rugsėjo 1 d. cigaretės brangs 1,25 Lt

Alfa.lt

 

Cigaretėmis prekiaujančios įmonės teigia vis labiau jaučiančios tabako gaminių pirkėjų suaktyvėjimą. Nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojus naujam akcizo cigaretėms tarifui, populiariausių cigarečių kaina Lietuvoje pakils 20 proc. – cigarečių pakelis kainuos 1,25 lito brangiau.

 

Prekybininkai, atsižvelgdami į ankstesnę patirtį ir norėdami patenkinti šį laikiną paklausos padidėjimą, atitinkamai koreguoja produkcijos atsargų dydį prekybos vietose.

„Remdamiesi analogiška situacija prieš akcizo tarifo didinimą šių metų kovo 1 d., planuojame apie 15 proc. tabako gaminių pardavimo augimą rugpjūčio mėnesį, nes prieš pabrangstant produktui pirkėjai linkę „kaupti atsargas“ ir įsigyti daugiau prekių“, – sako bendrovės „Lietuvos spauda“, valdančios „Lietuvos spaudos“ kioskus ir parduotuves „R-kiosk“, atstovas Tomas Gudžiauskas.

 

Tai bus jau antras akcizo tarifo didinimas cigaretėms šiais metais. Pastarąjį kartą rūkalų akcizo tarifas šiemet buvo keliamas kovo 1 dieną. Iš viso per 2009 metus populiariausių cigarečių kaina išaugs 47 proc. – tai bus didžiausias kada nors buvęs akcizo pakilimas Lietuvoje per vienerius metus.

 

Šis akcizo didinimas yra paskutinis žingsnis siekiant įgyvendinti minimalų Europos Sąjungoje nustatytą cigarečių apmokestinimo reikalavimą. Lietuva yra įsipareigojusi iki šių metų pabaigos pasiekti Europos Sąjungoje nustatytą minimalų akcizo cigaretėms reikalavimą, t. y. akcizas turi sudaryti ne mažiau kaip 57 proc. populiariausių cigarečių mažmeninės kainos ir ne mažiau kaip 64 eurus (221 litą) už 1 tūkstantį cigarečių.

 

Šiuo metu Lietuvoje taikomas akcizo tarifas susideda iš 95 litų (27,5 eurų) už 1 tūkstantį cigarečių specifinio elemento ir 25 proc. vertybinio (procentais nuo maksimalios mažmeninės kainos) elemento. Tai sudaro 56,1 proc. populiariausių cigarečių mažmeninės kainos, arba 171 litą (49,6 euro) už 1 tūkstantį populiariausios cigarečių kainų kategorijos. Taigi siekiant atitikti minimalius Europos Sąjungos reikalavimus, akcizas cigaretėms iki šių metų pabaigos turi būti pakeltas 29 proc.