Policija įspėja saugotis plėšimų

 

Plėšimai – viena labiausiai žmones neraminančių nusikaltimų rūšių. Nusikalstamumo analizė rodo, kad per pirmuosius 6 šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruoti 1874 plėšimai, arba 6,4 proc. daugiau nei per 2008 m. 6 mėn. (1761). Šiemet ištirtos 772 nusikalstamos veikos, arba 41,2 proc. (pernai ištirta 47,6 proc.). Esamos kriminogeninės padėties analizė leidžia įžvelgti plėšimų skaičiaus ir jų keliamos grėsmės didėjimo tendencijas.

 

Kaip ir anksčiau, pastaruoju metu plėšikų grobiu dažniausiai tampa mobilieji telefonai, tačiau dabar nusikaltėliai pradėjo daug dažniau kėsintis ir į moterų kaklus puošiančias auksines grandinėles. Netikėtai, moterims iš už nugaros pribėgę plėšikai žaibiškai nutraukia grandinėles nuo kaklo ir pabėga.

 

Apsisaugoti nuo tokių plėšimų ar sulaikyti plėšiką, kurio išvaizdą nukentėjusioji gali apibūdinti retokai, yra gana sunku. Todėl verta priminti, kad nuošalesnėje vietoje, vėlyvu paros metu vaikštančios moterys bus saugesnės pernelyg akivaizdžiai nedemonstruodamos plėšikų masalu galinčių tapti juvelyrinių dirbinių.

 

www.infomazeikiai.lt