Lietuvės po atkaklios kovos nusileido Turkijos krepšininkėms

Krepšinis.net

Europos moterų krepšinio čempionato C grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 66:69 (13:25, 27:11, 11:14, 15:19) nusileido Turkijos krepšininkėms.
Susitikimą sėkmingiau pradėjo Turkijos krepšininkės, kurios kibios gynybos dėka sužaidus 3 minutes ir 30 sekundžių jau turėjo dviženklį pranašumą – 12:2. Keletą kartų turkėms buvo pavykę įgyti 14 taškų persvarą, tačiau iki kėlinuko pabaigos lietuvėms pavyko šiek tiek priartėti – 13:25.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri sužaidus 2 minutes priartėjo iki 17:25. Tuo lietuvių sėkmingas žaidimas nesibaigė. Įpusėjus kėlinukui, po A.Čiudarienės baudos metimų mūsiškės pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį – 29:28. Iki didžiosios pertraukos lietuvės dar labiau padidino savo persvarą – 40:36.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos krepšininkėms buvo pavykę atitrūkti 45:38, tačiau turkės surengė spurtą 8:0 ir vėl išsiveržė į priekį – 46:45. Iki pat kėlinuko pabaigos vyko kova „taškas į tašką“, o E.Staknevičienės tritaškis baigiantis trečiajam ketvirčiui suteikė mūsiškėms minimalų pranašumą – 51:50.

Ketvirtajame kėlinuke vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Ir toliau vyko atkakli ir bekompromisė kova. Likus žaisti 4 minutes lietuvės pirmavo 61:57, tačiau turkės atsakė „sausa“ 2 minučių atkarpa 5:0 ir išsiveržė į priekį – 62:61. Lietuvių tylą nutraukė M.Sauliūtės dvitaškis su pražanga – 64:62. Jau kitoje atakoje S.Ivegin pataikė iš toli ir sugrąžino Turkijos rinktinei pranašumą – 65:64.

Likus žaisti 50 sekundžių M.Sauliūtės dvitaškis sumažino deficitą iki minimumo – 66:67. N.Nevlin metimu iš po krepšio padidino savo komandos pranašumą iki 3 taškų – 69:66. Apsigynusios turkės galėjo įtvirtinti pergalė baudų metimais, tačiau Y.Horasan abi baudos skriejo pro šalį. Lemiamos atakos metu lietuvės galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau E.Staknevičienės tolimą metimą blokavo N.Nevlin.

Lietuva: E.Staknevičienė 30 (7/14 dvitaškiai, 5/10 tritaškiai 10 atk. kam.), A.Čiudarienė 16, S.Valužytė 12 (8 kld.), M.Sauliūtė 5, D.Staugaitienė 2, G.Petronytė 1, V.Pacauskienė ir A.Bimbaitė (0/5 dvitaškiai, 0/8 tritaškiai) taškų nepelnė.

Turkija: N.Nevlin 18 (10 atk. kam.), S.Ivegin 12, B.Vardarli 11, T.Palazoglu 10 taškų. Rytoj Lietuvos krepšininkės išmėgins jėgas su Rusijos rinktine.