Kaip vyrai supranta moterų signalus

Balsas.lt

Ko nori moterys, ką jos galvoja ir kuo gyvena, bandė atsakyti Melas Gibsonas viename iš filmų. Vienaip ar kitaip tai buvo perteikta pakankamai įtikinamai.
Tačiau Melui Gibsonui pasisekė kur kas labiau nei visiems kitiems žemės vyrams. Nes jis galėjo girdėti moterų mintis. O šiaip gyvenime, mintis galima nuskaityti tik  moterų siunčiamų signalų pagalba. Tai jau visas mokslas, su šimtais moksliukų, šimtus tyrimų atliekančių. Kad pagaliau atsirastų juodu ant balto užrašyta: „jeigu tavo akivaizdoje moteris žaidžia su savo plaukų sruoga, vadinasi, ji dabar galvoja apie seksą su tavimi“.

 

 

Daugiareikšmiai signalai

Tik kartais pasidaro visai neaišku, kaip pasielgti paprasčiausioje situacijoje – kai vyrui nusišypso mergina. Ir ką tai galėtų reikšti? Ar ji visai mielai susipažintų su jaunuoliu, kuriam atseikėjo savo baltų dantukų eilę, ar tai tiesiog jos gera nuotaika, ką tik išėjus iš grožio centro, gražiomis emocijomis išsilieja. O gal tiesiog ji ką tik išsibalino dantis pas odontologą. Kuris gal buvo „visai nieko“, komplimentų nepagailėjo, o ir maksimalios kainos už paslaugas nepareikalavo.

 

Kaip teigia tyrinėtojas Korinas Feris, besispecializuojantis psichologijos ir protinių sugebėjimų srityje Indianos Universitete, dauguma vyrų tiesiog nesugeba atskirti vieno ar kito signalo reikšmės. Niekaip. Jeigu tas signalas nebūna tiesiogiai išdėliojamas raštu ar žodžiu, be jokių klaidžių užpakalinių variacijų, taip būdingų mums, moterims. Jie susipanioja tarp paprasto draugiškumo ženklų ar erotinės pakraipos proveržių, teigia žurnalas „LiveScience“.

 

Moterys „šaudo“ taikliau, vyrai – tik į lovos pusę

Žurnalas Psichological Science atliko apklausą, kurios metu 70 procentų įvairių Amerikos koledžų studenčių prisipažino, kad joms yra tekę susidurti su keista situacija, kai vyrai paprasčiausius draugiškus santykius interpretuodavo vienaip – savaip – tai yra jiems net nekildavo abejonių, kad netikėtai nusišypsojusi mergina yra pasiruošusi stryktelėti kartu su juo į lovą, be jokių ten o, bet, tačiau.

 

Turėdami tikslą giliau pasikapstyti vaikinų ar vyrų sąmonėje, mokslininkai surinko vaikinų ir merginų grupę iš 280 studentų, kuriems buvo apie 20 metų.
Jiems pasiūlė 280 kompiuterinių bendraamžių portretų, kuriuose atsispindėjo skirtingos emocijos: draugiškas nusiteikimas, seksualinis interesas, susirūpinimas ar liūdesys, pasidygėjimas.

 

Ir žinoma, moterys buvo žymiai taiklesnės. Tai nenustebino. Nustebino kitkas. Pasirodė, kad panašiai, kaip dauguma vyrų visiškai nesigaudo moteriškoje kosmetikoje, taip pat žaliuoja ir šifruodami moteriškus flirto ar paprasto draugiškumo ženklus. Vyrus taip pat glumino nesugebėjimas atpažinti, kokios emocijos atsispindi portretuose – liūdesys ar nenoras susipažinti.

 

Tiesiai šviesiai

Šio tyrimo rezultatai yra tvirtas pagrindas teigti, kad mergina, nenorėdama bendrauti su vaikinu, šypsotis negali. Net jeigu vidinis taktas neleidžia imti taip ir išrėžti tiesiogiai: ei, atšok, aš nenusiteikusi su tavimi liamūrams. Teks susikaupti ir viską išsakyti paraidžiui. Lėtai ir aiškiai. Nesišypsant. Priešingu atveju, jeigu meiliai šypsodamos, jos švelniai murks o ne, gal kitą kartą – dažniausia tai bus vyrų  suprasta klaidingai. Panašiai kaip – o taip, o taip, ir ne kitaip, esi tu tas, kuris pats tas. Dabar, tuoj, gal dar ir rytoj.

 

Kita vertus, gal nereikia vyrų kaltinti ar nurašyti į visiškų nesusipratėlių gretas. Ko norėti, kad jie teisingai mus suprastų, jeigu kas dešimta moteris prisipažįsta, jog šypsosi tuomet… kai joms baisu. Kas penkta sugeba šypsotis, kuomet ją kas nors įskaudina.

 

Kas 2500-ta nebegali nesišypsoti po ypatingai griežtos veido patempimo operacijos…