D.Grybauskaitė vetavo įstatymą dėl motinystės išmokų

VTV.LT

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsisprendė vetuoti dalį Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo, kuriuo nuo šių metų rugsėjo 1 dienos mažinamos paskirtos ir mokamos motinystės pašalpos.

 

Prezidentės manymu, įstatymas pažeidžia tų mamų, kurioms pašalpos jau paskirtos ir mokamos, įgytas teises ir teisėtus lūkesčius, menkinamas visuomenės pasitikėjimas valstybe ir teise.

 

Prezidentė pabrėžia, kad Sodros biudžeto deficito problemos turi būti sprendžiamos sistemiškai, laikantis proporcingumo principo, tai yra, neišskiriant motinų, kaip vienų iš labiausiai pažeidžiamiausių socialinių grupių iš kitų, kuriems mokamos išmokos iš Sodros biudžeto.

 

Valstybės vadovės nuomone, net ir susidarius sunkiai ekonominei ir finansinei situacijai valstybėje, turi būti laikomasi konstitucinių proporcingumo bei teisinio tikrumo principų.

 

Vtv.lt primena, kad Seimas nutarė nustatyti, kad nuo 2010 metų liepos 1 d. motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 90 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.