Prezidentė: kai kurie ministrai "ne tokie šaunūs", bet bent jau nevagia

Valstietis.lt

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažino, kad jai nekilo noro prieštarauti premjero Andriaus Kubiliaus pasiūlytos naujos Vyriausybės sudėčiai dėl to, jog jos neįkvėpė galimų kandidatų pavardės. Premjeras „paaukojo” tik vieną – socialinės apsaugos ir darbo – ministrą Rimantą Dagį.

„Galbūt būtų sveika atnaujinti daugiau, bet kai aš girdėjau, kokie kandidatai galėtų būti siūlomi ir pasiskaičiavau, kad kai kurie gal ir ne tokie šaunūs, bet bent jau nevagia, tai gal ne taip jau ir blogai”, – žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

 

Konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vadovaujamame ministrų kabinete iki šiol pasikeitė du ministrai. Finansų ministerijai vadovavęs Algirdas Šemeta birželį buvo paskirtas eurokomisaru, o Vyriausybei grąžinus įgaliojimus šalies vadovei paaiškėjo, kad bus keičiamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovas. Vietoj iki šiol šiai ministerijai vadovavusio Rimanto Dagio į ministrus pasiūlytas Seimo narys Donatas Jankauskas.

 

Anot A.Kubiliaus, R.Dagys keičiamas ne dėl jo padarytų didelių klaidų, bet dėl to, kad ministrui būtina turėti pasitikėjimą.

 

„Tikrai ne dėl kokio nors didžiausio kiekio klaidų daromas pakeitimas. Ypatingai sprendžiant Socialinio draudimo fondo problemas reikalingas ir žmonių pasitikėjimas tais, kurie tuos pakeitimus daro. Kartais taip susiklosto, kad darbai, kuriuos tenka padaryti ir tai tenka padaryti dėl susiklostančios sudėtingos situacijos, tą pasitikėjimo resursą sunaudoja labai greitai”, – pirmadienį žurnalistams sakė A.Kubilius.

 

A.Kubiliaus teigimu, tikėtina, kad R.Dagys užims Seimo socialinių reikalų ir komiteto pirmininko postą.

 

www.valstietis.lt