Prezidentei priimtiną A.Kubiliaus kandidatūrą vertins Seimo frakcijos

Valstietis.lt

 

Šiandien ryte vos pusvalandžio prireikė, kad laikinajam premjerui Andriui Kubiliui taptų aišku, jog jis išsaugojo postą. Prezidentė Dalia Grybauskaitė jam pasiūlė formuoti naują Vyriausybę ir jau pasirašė tai liudijantį dekretą. Ir toliau eiti Ministro Pirmininko pareigas šalies vadovė A.Kubiliui pasiūlė „tikėdamasi asmeninės jo atsakomybės“, pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

 

D.Grybauskaitės nuomone, šiai Vyriausybei trūksta nuoseklumo ir tvirtumo, priimant sprendimus. Pasak Prezidentės, nėra solidu, kai rytą priimtas sprendimas „neišgyvena“ iki vakaro.

 

Prezidentės manymu, iš naujo suformuotai Vyriausybei teks didžiulė atsakomybė, stabilizuojant Lietuvos ekonomiką krizės sąlygomis. „Sunkmečiu Vyriausybė visas jėgas turi skirti ne skubotiems, o strateginiams sprendimams“, – A.Kubiliui įvardijo kelrodį D.Grybauskaitė.

 

Neoficialiais duomenimis, galutinė būsimosios Vyriausybės sudėtis turėtų paaiškėti šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje. Pagal Konstituciją premjerą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Prezidentas.

 

Seimui įteikus dekretą dėl premjero teikimo, ne vėliau kaip per dvi darbo dienas parlamento frakcijos turi apsvarstyti ministro pirmininko kandidatūrą. Pagal Seimo statutą ne vėliau kaip per savaitę nuo kandidatūros pristatymo turi būti surengtas kitas Seimo posėdis sprendimui dėl pateiktos kandidatūros priimti. Tam, kad premjero kandidatūrai būtų pritarta, už ją privalo balsuoti dauguma posėdyje užsiregistravusių parlamentarų.

 

Beje, prezidentas turi teisę atšaukti pristatytą kandidatūrą bet kuriuo metu iki balsavimo pradžios. Ne vėliau kaip per 15 dienų nuo paskyrimo premjeras pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti jos programą. 16-asis ministrų kabinetas pradės dirbti, kai Seimas pritars Vyriausybės programai ir prisieks ministrai.

 

Šiandien popiet susitikti su Prezidente turės laikinasis sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, o vėliau – ir neseniai paskirtoji finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

 

www.valstietis.lt