Lietuvoje nustatytas pirmasis kiaulių gripo atvejis

Valstietis.lt

 

Lietuvoje nustatytas pirmasis gripo A(H1N1) arba vadinamojo kiaulių gripo atvejis. Tai penktadienį BNS patvirtino sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas. Pirminiais duomenimis, gripas A(H1N1) nustatytas Tauragės gyventojui. Diagnozę nustatė Lietuvos AIDS centras. Mėginys greičiausiai dar bus siunčiamas į Londoną diagnozei patvirtinti. Anot medikų, ligonis serga lengva gripo A(H1N1) forma. Prieš keletą dienų pirmasis vadinamojo kiaulių gripo atvejis nustatytas ir kaimyninėje Latvijoje.

Lenkijoje tokių atvejų užregistruota 13, Estijoje 5 sergantys šiuo gripu asmenys. Šiose šalyse mirusių nuo viruso A (H1N1) sukeltos ligos nėra. Virusas A(H1N1) pirmą kartą nustatytas balandžio mėnesį Meksikoje.

 

Pasaulyje gripu užsikrėtė 60 tūkst. žmonių

Jungtinių Tautų (JT) Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) penktadienį paskelbė, kad kiaulių gripu užsikrėtė bent 59,8 tūkst. žmonių iš 113 šalių, o nuo šios ligos mirė 263 žmonės.PSO duomenys rodo, kad per dvi pastarąsias dienas pasaulyje buvo patvirtinti dar beveik 4 tūkst. užsikrėtimo virusu A(N1H1) ir 25 mirties nuo šios ligos atvejai.

 

Labiausia šia liga užsikrėtusių pacientų pagausėjo Čilėje (871), kurioje taip pat mirė trys žmonės. Iš viso šioje šalyje patvirtinti 5,1 tūkst. užsikrėtimo kiaulių gripu atvejai, iš kurių septyni baigėsi pacientų mirtimi. Didžiojoje Britanijoje užregistruoti 692 nauji viruso A(N1H1) infekcijos atvejai. Šioje šalyje kiaulių gripu iš viso užsikrėtė 3,6 tūkst. žmonės, iš jų vienas mirė.


Po Baltijos šalis keliaujantys JAV moksleiviai serga

Penkiems JAV moksleiviams iš keliaujančios po Baltijos šalis turistų grupės ketvirtadienį buvo nustatytas gripas AH1N1, arba kiaulių gripas, ir dabar jie gydomi ligoninėje Estijoje. Visuomenės sveikatos agentūros (VSA) atstovė Laura Bundulė pranešė agentūrai BNS, kad kitiems moksleiviams šios turistų grupės ir jos vadovams išduota vaistų nuo viruso ir jie, kaip ir planuota, po pietų atvyks į Latviją.

 

VSA pateiks ekskursijos dalyviams ir koordinatoriams būtiną informaciją apie šią ligą, ir esant nors mažiausiems įtarimams dėl ligos pacientas bus nuvežtas į gydymo įstaigą patikrinti. Siekiant sumažinti gripo AH1Ni viruso išplitimo tikimybę imtasi profilaktikos priemonių – viešbutyje šiai turistų grupei bus skirtos atskiros patalpos valgyti ir kambariai, esantys atskirai nuo kitų, nurodė L.Bundulė.

 

Kaip jau pranešta, Latvijoje užregistruotas pirmasis laboratorijoje patvirtintas susirgimo nauju gripo AH1N1 virusu, vadinamuoju kiaulių gripu, atvejis – susirgo moteris, kuri lankėsi JAV ir Kanadoje ir birželio 21 dieną „airBaltic” reisu iš Berlyno atvyko į Rygą.

 

Europoje užsikrėtė 4,2 tūkst. žmonių

Europos ligų kontrolės ir profilaktikos centro birželio 22 dienos duomenimis, gripo AHINI virusu Europoje užsikrėtė 4,2 tūkst. žmonių. Daugiausia užsikrėtusiųjų užregistruota Didžiojoje Britanijoje – 2,8 tūkst., Ispanijoje užregistruoti 522, Vokietijoje – 278, Prancūzijoje – 150, Nyderlanduose – 105 susirgusieji, o Latvijos kaimynėje Estijoje – penki. Iki šiol Europoje naujasis virusas buvo aplenkęs tik Lietuvą. Vienintelis Europoje mirties atvejis nuo naujo viruso užregistruotas Britanijoje.

 

www.valstietis.lt