Studentų atstovai kritikuoja tvarką, kuria atskiriamas priėmimas į universitetus ir kolegijas

Alfa.lt

 

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kritikuoja esamą bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką – esą ji riboja stojančiųjų galimybes rinktis.
„Dabartinėje priėmimo tvarkoje prioritetiniu laikomas stojančiojo užpildytas universitetinių studijų programų sąrašas. Sistema veikia taip, kad būtent šiame sąraše nurodyti pasirinkimai elektroninės programos yra peržiūrimi pirmiausiai. Stojančiojo nurodyti pasirinkimai iš kolegijų studijų programų surašomi atskirame prašyme, kuris programos peržiūrimas paskiausiai“, – teigiama LSS penktadienį išplatintame pranešime.

 

Studentų atstovai siūlo sudaryti bendros konkursinę eilę, kuri leistų stojantiesiems bendrame pasirinkimų sąraše nurodyti ir universitetinių, ir neuniversitetinių aukštųjų mokyklų studijų programas.

 

„Dabartinėje priėmimo sistemoje universitetinių ir neuniversitetinių aukštųjų mokyklų konkurencija labai ribota. Tas pats ir su stojančiojo laisve rinktis. Galimybės bendrojo priėmimo metu pirmiausia rinktis, tarkime, patinkančią kolegijos studijų programą ir lygia greta nurodyti pageidaujamą universiteto studijų programą nėra. Prioritetų vienu metu paskirstyti tarp pageidaujamų universitetinių ir neuniversitetinių studijų programų taip pat negalima“, – komentuoja LSS prezidentas D.Dikšaitis.

 

LSS susirūpinimą ir siūlymus padėčiai keisti išdėstė kreipimesi į švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių. LSS iniciatyvą parėmė ir Lietuvos moksleivių sąjunga.

 

Šiemet pirmą kartą bendrajame priėmime dalyvauja ir universitetai, ir kolegijos.

 

Pagal Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMABPO) šių metų gegužę patvirtintas taisykles, geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės ir kviečiamųjų studijuoti sąrašai sudaromi universitetams ir kolegijoms atskirai ir ne vienu metu, „kad neįstoję į universitetus dar turėtų galimybę įstoti į kolegijas“.