Lietuvės po atkaklios kovos nusileido rusėms

Krepšinis.net

Antrąją nesėkmę trečiosiose 2009 metų Europos moterų krepšinio čempionato C grupės rungtynėse patyrė Lietuvos rinktinė, rezultatu 52:60 (8:13, 19:10, 19:22, 6:15) nusileidusi Rusijos komandai. Su vienintele pergale lietuvaitės C grupėje liko trečios, o rusės, nepatyrusios nė vieno pralaimėjimo, užėmė pirmąją vietą.

Antrajame turnyro etape Lietuvos krepšininkės susitiks su Prancūzijos, Italijos ir Baltarusijos rinktinėmis. Lietuvės, kaip ir baltarusės, neturės įskaitinių taškų. Prancūzės ir rusės savo kraityje turės po 2, italės bei turkės – po 1 tašką.

Nerezultatyviai susitikimą pradėjusios lietuvės įpusėjus kėliniui turėjo penkių taškų deficitą – 2:7. Mūsiškėms ir toliau sunkiai sekėsi pelnyti taškus, o varžovės padidino skirtumą iki septynių taškų – 11:4. Itin nerezultatyvus pirmasis kėlinys baigėsi lietuvaitėms atsilikinėjant rezultatu 8:13.

Antrojo ketvirčio pradžioje vaizdas aikštelėje pasikeitė. Po Rimos Valentienės tritaškio bei Agnės Čiūdarienės dvitaškio lietuvės išlygino rezultatą – 13:13. Netrukus Lietuvos krepšininkėms pavyko išsiveržti į priekį – 17:13. Lietuvaičių pranašumas buvo išaugęs iki šešių taškų (19:13), tačiau rusės sugebėjo išlyginti rezultatą – 19:19. Tiesa, po dviejų Gintarės Petronytės tritaškių mūsiškės atstatė turėtą persvarą – 25:19. Po dviejų kėlinių lietuvės pirmavo keturiais taškais – 27:23.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuvių persvara ištirpo akimirksniu ir priešininkės persvėrė rezultatą – 28:27. Netrukus rusių pranašumas išaugo iki penkių taškų – 35:30. Rusijos krepšininkės pratęsė savo spurtą ir padidino skirtumą iki devynių taškų – 39:30. Tiesa, lietuvės neleido įsisiautėti savo varžovėms ir sušvelnino atsilikimą iki trijų taškų – 36:39. Mūsiškės pradėjo minti Rusijos atstovėms ant kulnų, o po Dainos Staugaitienės dvitaškio dar ir persvėrė rezutatą – 42:41. Prieš lemiamą susitikimo dalį Lietuvos krepšininkės pirmavo minimaliu skirtumu – 46:45.

Pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinuke mūsiškėms pavyko pelnyti tik antroje ketvirčio pusėje, o tuo pasinaudojusios rusės persvėrė rezultatą ir nutolo šešiais taškais – 55:49. Arčiau lietuvaitėms prie varžovių priartėti nebepavyko. Rusės išlaikė apčiuopiamą persvarą ir šventė pergalę rezultatu 60:52.

Lietuva: G.Petronytė 17 (9 atk. kam.), D.Staugaitienė 10, E.Staknevičienė 8, A.Čiudarienė 7, S.Valužytė 5, R.Valentienė 3, G.Paugaitė 2.

Rusija: O.Artešina 16, M.Stepanova 12 (5 kl.), M.Kuzina 11.