Paskelbtas 2009 metų Mažeikių krašto kultūros premijos laureatas

Šiandien, gegužės 29 dieną, Mažeikių muziejuje vyko Mažeikių krašto kultūros premijos įteikimas. Šiais metais premijos laureatu tapo kalvis, tautodailininkas iš Viekšnių Česlovas Pečetauskas. Apie savo darbais Mažeikių kraštą  garsinantį menininką, kaip jis pats sako „amatininką” plačiau skaitykite Mažeikių krašto enciklopedijoje.

Teatralizuotu pasirodymu šventę pradėjo Mažeikių kultūros centro mėgėjų teatro „VISAVI” aktoriai. Jų vadovė, o taip pat ir renginio vedėja – Daiva Gedvilienė. 

 

Paskelbti 2009 metų Krašto kultūros premijos laureatą renginio vedėja pakvietė Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoją Rimantą Norkų ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėją Angelę Rupkienę. Be premijo laureato vardo Č. Pečekauskui atiteko ir 5000 lt.

 

Iškart po premijos įteikimo laureatą, Česlovą Pečetauską „užgriuvo” sveikintojų lavina: sveikino Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė K. Kinčienė, Viekšnių seniūnas A. Eselinas, Viekšnių gimnazijos bendruomenės atstovės, kaimynai ir žinoma artimiausi šeimos nariai. Mažeikių muzikos mokyklos direktorius R. Grušas Česlovui padovanojo ypatingai originalią dovaną, jo choro atliekamą dainą, kuri nuskambės per rytoj Mažeikių parko stadione vyksiančią šventę. Savo kolegą pasveikino ir menininkų klubo „SPALVARINIS” nariai. 

 

Šventės žiūrovams, sveikintojams atsistojus ir sugiedojus laureatui „Ilgiausių metų” jo vyrišku skruostu nuriedėjo vyriška, jaudulio kupina ašara, tad šventės vedėjai Daivai Gedvilienei neliko nieko kito, kaip pakviesti šventės dalyvius pakelti  simbolinę vyno taurę už 2009 metų Krašto kultūros premijos laureatą Česlovą  Pečetauską.

{morfeo 43} 

Primename ankstesnių metų laureatus:

2002 m. – Krista Kinčienė, Mažeikių kultūros centro direktorė.
2003 m. – Ričardas Grušas, Mažeikių muzikos mokyklos direktorius.
2004 m. – Jolanta Tendienė, Mažeikių choreografijos mokyklos direktorė, tautinių šokių ansamblio ,,Kauškutis” vadovė.
2005 m. – Povilas Šverebas, Mažeikių muziejaus direktorės pavaduotojas, istorikas.
2006 m. – Jonas Strazdauskas, fotografas.
2007 m. – Gintautas Alekna, operatorius, fotografas, ekspedicijų tremtinių keliais organizatorius, vadovas ir dalyvis.
2008 m. – Aleksandras Novakas, dailės mokytojas metodininkas.
2009 m. – Česlovas Pečetauskas, tautodailininkas, meninės kalvystės Mažeikiuose pradininkas.

 

Nuotraukos ir informacija infomazeikiai.lt