Startuoja informacinė kampanija „Pastebėk gerą policininką“


Vidaus reikalų ministerija, atsižvelgdama į aktyvų Lietuvos gyventojų dalyvavimą pernai metais vykusioje informacinėje akcijoje „Pastebėk gerą policininką”, nuo gegužės mėnesio tęsia ją ir daro nuolatine. Akcijos metu gyventojai kviečiami papasakoti apie situacijas, kuriose jie susidūrė su profesionaliais, geranoriškais, paslaugiais policininkais. Ne tik baudėjais, bet pagalbininkais ir tikrais visuomenės sargais. Vidaus reikalų ministerija ragina žmones nepamiršti jiems padėjusių pareigūnų, papasakoti kitiems apie jų gerus poelgius, pasidalyti geromis emocijomis ir patirtimi.

Nuomonę apie policijos pareigūnus, jų darbą žmonės dažniausiai susidaro iš savo ir aplinkinių patirties bei žiniasklaidos. Tačiau dažniausiai į viešumą iškyla tik įstatymų pažeidimai, įvairūs nusižengimai, aplaidumas, o kasdienis geras darbas, pastangos padėti žmonėms, dėmesingumas nelaimės ištiktiesiems ir net rizikavimas savo gyvybe lieka nepastebėti.

Policija tarnauja visuomenės interesams. Tai tiesioginė jos pareiga. Tačiau yra ir kasdieniai, paprasti, vertybiniai dalykai, tokie kaip žmogiškumas, geranoriškumas, kurie nenurodyti pareigybės aprašymuose. Kas kaip ir neprivaloma, bet ko tikisi kiekvienas, susidūręs su policija. Dažnai pasitaiko, kad paslaugūs, dėmesingi pareigūnai būna kuklūs ir nenori, kad apie jų gerus darbus būtų garsiai kalbama. Nebūkime abejingi ir parašykime apie tyliai, bet kasdien dorai, su pagarba žmonėms tarnaujančius policininkus.

Akcija „Pastebėk gerą policininką” ragina matyti ir kalbėti ne tik apie tamsiąją, bet ir apie šviesiąją pusę. Ir ne tik apie profesionalų darbą, bet ir apie tuos lyg ir sunkiai įvertinamus dalykus: malonų elgesį, neformalų dėmesį ir rūpestį, pasiaukojimą ir pagalbą. Juk didžiausia padėka policijos pareigūnui už jo pastangas gerai dirbti – žmonių įvertinimas.

Kiekvieno patirtis – didžiulis turtas. Kviečiame visus, kuriems teko atsidurti kebliose situacijose, pasidalyti patirtimi, kaip apsisaugoti patiems, apsaugoti savo artimuosius bei turtą nuo sukčių, plėšikų, įvairių kitų negandų.  Patarimais dalinsitės ir jūs, ir su tokiomis nelaimėmis savo kasdieniame darbe susiduriantys patyrę specialistai.

Šiemet įvesta naujovė – galima ne tik rašyti istorijas, bet ir siųsti pareigūnų menines nuotraukas, kuriose būtų atspindėtas policininkų darbas ir laisvalaikis.
Visus, norinčius papasakoti apie gerus, įsimintinus policijos pareigūnų poelgius arba atsiųsti nuotraukų, kviečiame:

–  rašyti ir siųsti laiškus adresu: Akcijai „Pastebėk gerą policininką”, Vidaus reikalų ministerija, Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius arba el. paštu: pastebejau@pastebek.lt;
– užpildyti anketos formą tinklalapyje www.pastebek.lt.
Visos istorijos apie gerus policininkų darbus ir geriausios jūsų atsiųstos nuotraukos bus skelbiamos interneto svetainėje www.pastebek.lt

 

www.infomazeikiai.lt informacija.