Ekologinės avarijos vietoje Rokiškio rajone dirbama visą parą

 

Rokiškio rajone Juodupės seniūnijoje tęsiami ekologinės nelaimės likvidavimo darbai. Avarija kilo, kai, šiuo metu dar nenustatyti asmenys, nelegaliai prisijungė prie naftos produktų transportavimo vamzdyno. Spėjama, kad trūkus nelegaliai prijungtai žarnai į aplinką išsiliejo vamzdynu į Latviją transportuojamas dyzelinas. Lietuvos teritorijoje nusidriekusią vamzdyno dalį prižiūri AB „Mažeikių nafta“.

Avarijos padarinius ėmėsi likviduoti bendrovės „Mažeikų nafta“ avarijų likvidavimo komanda, Priešgaisrinės apsaugos pareigūnai, civilinės saugos specialistai, seniūnijos darbuotojai.

Kaip sakė „Mažeikių naftos“ Vamzdynų ir jūrinių terminalų direktorius Arūnas Pranckevičius, naftos produktų išsiliejimo vietoje vyksta intensyvūs nelaimės padarinių likvidavimo darbai. Daugiau nei dvidešimt žmonių – iš jų šešiolika AB „Mažeikių nafta“ darbuotojų visą parą dirba avarijos vietoje. Pastatyta dešimt boninių užtvarų neleidžiančių dyzelinu užterštam vandeniui plisti toliau. Vietoje dirba penki specialūs siurbliai, kurie į mobilias talpas siurbia dyzelinu užterštą vandenį. Darbą apsunkina tai, kad staigiai tirpstant sniegui Šaltosios upelyje ir Vyžuonos upėje kilo vandens lygis, tačiau pastaruoju metu vandens lygis stabilizavosi ir net pradėjo kristi.

Avarijos vietoje lankėsi AB „Mažeikių nafta“ vadovai, kurie tvirtina, kad avarijai Rokiškio rajone skiriamas ypatingas dėmesys ir užtikrino, kad bendrovė dėjo ir dės visas pastangas, kad nelaimės padariniai būtų kuo greičiau likviduoti.

 

www.infomazeikiai.lt ir www.nafta.lt informacija.