Per metus renovuoti 2 tūkst. daugiabučių? Realu?

 Bernardinai.lt

Premjeras sako, kad namų renovaciją skatinsianti Vyriausybė tikisi, jog per metus galėtų būti renovuojama nebe keli šimtai, bet 2 tūkst. daugiabučių. „Kaip tik rytoj renkasi darbo grupė pas mane kabinete ir tikiuosi, kad jau bus pristatytas galutinis pasiūlymų paketas, kaip bus keičiama visa valstybės programa, skirta daugiabučiams namams renovuoti, kaip bus keičiamas finansavimo modelis“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ kalbėjo Andrius Kubilius.


Paklaustas, kodėl Vyriausybė, anksčiau prisiimdavusi iki 50 proc. renovacijos „naštos“, žada mažinti savo dalį, Premjeras atsakė, jog pakeistas finansavimas padės paspartinti renovaciją, o „tie tempai, kuriais iki šiol buvo realizuojama daugiabučių modernizavimo programa, tikrai negali tenkinti“.

„Per metus buvo renovuojama apie 200 ar 300 daugiabučių pastatų. Žinant, kad Lietuvoje iš viso yra iki 30 tūkst. tokių pastatų, visiškai aišku, kad tokiais tempais toliau renovuojant didžioji dalis tų daugiabučių paprasčiausiai nesulauktų renovacijos pradžios, nes faktas, kad tokiu atveju visa esančių senos statybos butų apimtis būtų renovuota tik maždaug per 100 metų.

Mes norim, kad per metus būtų renovuojama ne 200, o 2 tūkst. pastatų, todėl ir kuriame kitokį finansavimo modelį, remdamiesi geriausia pasaulio praktika, mūsų kaimynų patirtimi, Pasaulio banko rekomendacijomis“, – tvirtino A. Kubilius. Pasak jo, naujas modelis „leis finansuoti žymiai didesnės apimties programas, o žmonėms bankų paskolos bus teikiamos palankesnėmis sąlygomis negu tada, jei jie patys kreiptųsi į banką“.

„Mūsų tikslas yra labai paprastas: kad žmogus, gyvenantis daugiabučiame name ir kartu su visa namo bendrija pasirinkęs savo daugiabučio modernizavimo programą, nepajustų jokio finnasinio pasikeitimo, kad renovavus būstą ir šitaip sutaupius išlaidas šildymo energijai, to sutaupymo rezultatas būtų panaudojamas banko paskolos grąžinimui“, – aiškino A. Kubilius.

Anot jo, 2 tūkst. renovuotų daugiabučių yra „planas“, kurio „neapsieksim iš karto, tik pradėję naująją programą“, bet manoma, jog „kitais arba dar kitais metais mes tokį lygį galėsim pasiekt“.2009 ir 2010 metais daugiabučiams apšiltinti planuojama skirti 2,3 mlrd. litų.

 

 

www.bernardinai.lt