Telšių apskrities mokesčių mokėtojai jau susigrąžino beveik 8 mln. litų gyventojų pajamų mokesčio permokos

 

2009 m.  balandžio 1 d., Telšiai. Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Telšių AVMI) informuoja, kad iki šios dienos daugiau kaip 15 tūkst. Telšių apskrities gyventojų jau susigrąžino beveik 8 mln. litų 2008 metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokos. Praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu apie 9 tūkst. gyventojų buvo susigrąžinę beveik 5 mln. litų.

Iki kovo 31-osios Telšių AVMI sulaukė apie 30 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų. Mažeikių skyriui pateikta apie 12 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų, Telšių skyriui – apie 9 tūkst., Plungės skyriui – daugiau kaip 9 tūkst. Apie 90 proc. deklaracijų gauta elektroniniu būdu.
Mažeikių rajono savivaldybėje apie 6 tūkst. gyventojų susigrąžino daugiau kaip 3 mln. litų, apie 5 tūkst. Telšių rajono gyventojų – daugiau kaip 2 mln. litų, apie 5 tūkst. Plungės rajono ir Rietavo savivaldybės gyventojų – daugiau kaip 2 mln. litų.

Telšių AVMI primena, kad šiemet GPM permoka grąžinama per 10 darbo dienų tiems mokesčių mokėtojams, kurie patys teisingai užpildė deklaracijas ir pateikė jas mokesčių inspekcijai naudodamiesi Elektroninio deklaravimo sistema.

GPM permoka ne per 10 dienų grąžinama tuo atveju, kai:
deklaracija yra pateikta popieriniu būdu,
jei deklaracija pateikta klaidingai ir po to taisyta,
jei deklaracija papildomai tiriama,
jei deklaraciją mokesčių inspekcijoje užpildė VMI specialistas.

Telšių AVMI primena, kad pajamas bei turtą privalo deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje ir jų šeimos nariai. Minėti asmenys iki gegužės 4 d. turi pateikti metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją. Valstybės tarnautojai, vykdydami pareigą deklaruoti pajamas ir turtą, gali naudotis tarnybiniais kompiuteriais – tai nelaikytina Valstybės tarnybos įstatymo nuostatų, draudžiančių naudotis valstybės ar savivaldybių nuosavybe ne tarnybiniams tikslams, pažeidimu.

Deklaracijas taip pat privalo pateikti ir individualiai dirbantys gyventojai, t.y. kurie VMI užsiregistravo kaip vykdantys arba vykdę individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir gavo pajamų; ūkininkai ir jų partneriai, gavę tiesiogines ar kompensacines ar kitokias išmokas (paramą), jeigu tokių išmokų per mokestinį laikotarpį gauta daugiau kaip 10 tūkst. Lt.
Visą informaciją apie deklaravimą galima sužinoti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba paskambinus į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882.