Rinkoje uždrausta realizuoti maisto papildą „Hair Formula“

Kontrastai.lt

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš rinkos išimamas UAB „Medisana“ importuotas JAV gamintojo „ADH Health Products, Inc“ maisto papildas „Hair Formula“. Maisto papildai „Hair Formula“ buvo išplatinti Lietuvos vaistinėse ir UAB „Drogas“ parduotuvėse.

Šis sprendimas priimtas patikrinimo metu nustatyta, kad gamintojo pateiktuose šio maisto papildo kokybę ir saugą patvirtinančiuose dokumentuose nurodyta vitamino B12 – 4 kartus, nikotino rūgšties – 1,2 karto, biotino – 9,5 karto daugiau negu nurodyta fasuoto maisto papildo ženklinimo etiketėje. Be to, kokybę ir saugą patvirtinančiuose dokumentuose nurodyti ir dviejų pavadinimų augaliniai ekstraktai, kurie ženklinimo etiketėje nenurodyti.

Vilniaus apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai gavo pranešimą apie vartotojui kilusią alerginę reakciją, galimai kilusią pavartojus maisto papildą „Hair Formula“ (serija Nr. 087100, tinkamumo vartoti terminas iki 2010 m. rugsėjo mėn.).

Reaguodami į gautą informaciją apie galimai nesaugius „Hair Formula“ maisto papildus, Vilniaus apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai skubiai patikrino šiuos maisto papildus importuojančią UAB „Medisana“, Rudaminoje, Vilniaus r.

Sandėlyje rastą ir surinktą iš rinkos maisto papildą „Hair Formula (serijos Nr. 087100) Vilniaus apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko sprendimu pareikalauta saugiai sunaikinti arba per 60 dienų išvežti iš Europos Bendrijos teritorijos ir pateikti tai įrodantį dokumentą.

Dėl nustatytų ženklinimo pažeidimų UAB „Medisana“ atsakingam asmeniui skirta bauda bei nurodyta pateikti visų sandėlyje esančių maisto papildų gamintojo „ADH Health Products, Inc“ produktų ženklinimo atitikties įvertinimo dokumentus.

 

 

www.kontrastai.lt